Zamknij
REKLAMA

MGOK Ogrodzieniec oraz Szkoła Medyczna w Zawierciu zapraszają NA BEZPŁATNE kursy zawodowe.

21:06, 29.06.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
MGOK Ogrodzieniec oraz Szkoła Medyczna w Zawierciu zapraszają NA BEZPŁATNE kursy zawodowe / Ogrodzieniec

W miesiącach lipiec sierpień 2019 roku odbędzie się rekrutacja na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie: opiekun medyczny. Kursy organizowany jest przez Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego (Szkoła Medyczna) w Sosnowcu oddziały w Zawierciu, ul. Żabia 19b. Miejscem realizacji kursu jest Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury. Kurs jest bezpłatny. Zajęcia teoretyczne organizowane są w Domu Kultury w Ogrodzieńcu, a zajęcia ćwiczeniowe w Szkole Medycznej w Zawierciu. Planowany termin kursów  to 09.2019r. - 04.2020r., czas trwania ok. 7 miesięcy. Szczegółowe na informacje można uzyskać: w Szkole Medycznej w Zawierciu ul. Żabia 19b, www.rcku.nazwa.pl, nr tel. 32/6724332 lub   w Domu Kultury w Ogrodzieńcu, nr tel. 32/6732044. Warunkiem przyjęcia na kurs w zawodzie opiekun medyczny jest m.in. ukończenie 18 roku życia, dobry stan zdrowia.

 

 

 

OPIEKUN MEDYCZNY

Opiekun medyczny to osoba, która w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej                          i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe.

Opiekun medyczny rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze osoby chorej                                i niesamodzielnej w różnym wieku. Jest to osoba, która pomaga swoim podopiecznym zaspokajać potrzeby bio–psycho-społeczne.

Asystując personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, pomaga mu i jednocześnie wspiera osobę chorą i niesamodzielną.

Podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej osobie chorej i niesamodzielnej podejmuje współpracę z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym.

Opiekun medyczny to zawód zaufania publicznego. Poprzez swoją postawę zawodową popularyzuje zachowania prozdrowotne.

 

Absolwent kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i otrzymanie  świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie

 

Perspektywy zatrudnienia: w wyniku pogarszającego się stanu zdrowia społeczeństwa zawód OPIEKUNA MEDYCZNEGO jest poszukiwanym zawodem w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia oraz pomocy społecznej. Ukończenie kursu pozwoli na zdobycie odpowiednich kwalifikacji, by rozpocząć pracę w domu opieki dla osób niepełnosprawnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach pomocy społecznej, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, domach podopiecznego, hospicjach, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych,  specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych i wypoczynkowych.

Można też założyć własną działalność. Zawód należy do grupy zawodów „międzynarodowych” i można go z powodzeniem wykonywać zarówno w kraju jak i zagranicą.

 

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

[UMiG Ogrodzieniec]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone