5 marca, w ramach obchodów Dnia Kobiet, odwiedziliśmy Klub Sportowy Loft Dans, aby zgłębić temat sportu w życiu kobiet.
W ramach projektu „Boska Kobiecość – rozmowy o sporcie” poruszyliśmy istotne kwestie dotyczące aktywności fizycznej i jej wpływu na życie kobiet, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym.
Sport jako klucz do pewności siebie i zdrowia
Główne zagadnienia poruszone podczas spotkania:
Przełamywanie stereotypów związanych z kobietami w sporcie,
Korzyści płynące z aktywności fizycznej,
Wyzwania, z jakimi mierzą się kobiety uprawiające sport,
Znaczenie sportu w życiu dzieci i młodzieży.
Spotkania i rozmowy
Podczas wydarzenia mieliśmy okazję porozmawiać z Laurą Pawlik, trenerką oraz wiceprezesem Klubu Sportowego Loft Dans, która przybliżyła nam świat pole dance – jego poziomy trudności oraz przebieg typowego treningu.
Mieliśmy także możliwość obserwowania treningów, zarówno najmłodszych uczestniczek, jak i dorosłych kobiet, które rozwijają swoje umiejętności w tej dyscyplinie.
Po części sportowej przyszedł czas na dyskusję przy kawie i pysznym cieście, w której wzięły udział kobiety związane ze sportem i biznesem.
Wśród uczestniczek były:
Irmina Flak – prezes Klubu Bokserskiego LKS Myszków oraz członek Śląskiego Związku Bokserskiego,
Anna Pawlik – prezes Klubu Sportowego Loft Dans oraz wiceprezes Klubu Sportowego Gladiators Częstochowa,
Karolina Kaziród – przedsiębiorczyni, zawodniczka Loft Dans,
Karolina Męcik – członkini klubu, aktywnie łącząca sport z pracą zawodową,
Paulina Pietras – radna Rady Miasta Zawiercie,
Fizjoterapeutka współpracująca z zawodniczkami,
Mamy zawodniczek Klubu Loft Dans.
Kluczowe pytania, na które szukałyśmy odpowiedzi:
Jaką rolę odgrywa sport w Twoim życiu i w życiu Twoich dzieci?
Co skłoniło Cię do rozpoczęcia przygody ze sportem?
Jakie emocje towarzyszyły Ci na początku treningów?
Jak dzieci odnajdują się w sporcie i jak można je do niego zachęcić?
Nasze spotkanie pokazało, jak istotną rolę odgrywa sport w budowaniu pewności siebie, wzmacnianiu relacji i przełamywaniu barier.
Sport to nie tylko zdrowie, ale także sposób na życie i samorealizację.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia!
[WIDEO]882[/WIDEO]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz