Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
17:17, 30.08.2022
Jura bez barier. W Gminie Łazy realizowany jest projekt dla osób niepełnosprawnych
08:26, 11.06.2022
Sukces społeczeństwa obywatelskiego! 1,5% podatku dla OPP stał się faktem!
13:03, 13.05.2022
EXTRAtrening z Avalon Extreme -Fundacja Avalon rozpoczęła rekrutację klubów sportowych, trenerów i asystentów do treningów z OzN
16:04, 04.05.2022
Avalon Extreme – projekt sportów ekstremalnych Fundacji Avalon - rusza z nowym projektem realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Prowadzone w jego ramach treningi kondycyjno-siłowe, dostosowane do osób z niepełnosprawnościami odbywać się będą we wszystkich województwach w czasie trwania dwóch czteromiesięcznych cykli. Projekt startuje w maju 2022 r. i zakończy się na początku 2023 r.
10:44, 22.04.2022
Czy Wy też zauważyliście, jak każdego roku w miastach województwa śląskiego wyrastają wspaniałe place zabaw i przeróżne inne, zaskakujące atrakcje tematyczne dla dzieci Chcemy Wam je pokazać i zebrać w jednym miejscu, aby ułatwić Wam planowanie fajnych, rodzinnych wycieczek. Wiemy, co się dzieciom podoba, bo mamy w tej kwestii spore doświadczenie Proponujemy Wam najpierw rodzinne obiekty płatne, zaś poniżej miejscówki bezpłatne, dostępne dla całej rodziny przez cały rok
08:33, 08.04.2022
Komfortowy szlak rowerowy przebiega po asfaltowych ścieżkach wytyczonych przez pola i lasy, w urokliwym jurajskim krajobrazie. Na krótkim fragmencie łączy się z drogą powiatową, ale o niewielkim stopniu obciążenia ruchem kołowym. Jazda w połączeniu z atrakcjami kulturowymi i przyrodniczymi stanowi doskonałą propozycję na jednodniową wycieczkę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
08:22, 08.04.2022
Gmina Zawiercie zrealizowała projekt pn."Budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z infrastrukturą Bike&Ride oraz wdrożenie systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP) w Zawierciu". Powyższy projekt zakładał realizację prac polegających m.in. na:- utwardzeniu odcinków  ścieżek, stosując technologię bitumiczną (asfaltobeton) - oznakowanie ścieżek zgodnie z zatwierdzoną docelową organizacją ruchu.
15:47, 07.04.2022
Trasa rozpoczyna się w Katowicach w Parku Powstańców Śląskich a kończy przed dworcem PKP w Zawierciu. Liczy ona 66km, więc nie jest to najkrótszy wariant. Celem jest pokazanie, że dojazd na Jurę z samego serca Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii jest bardzo ciekawy i przyjemny. Co bardzo ważne – aż 71% trasy prowadzi po drogach wyłączonych z ruchu samochodowego. Są to w zbliżonych proporcjach drogi rowerowe i drogi leśne lub polne. Pozostałe 29% to drogi o małym natężeniu ruchu samochodowego, więc z trasą spokojnie dadzą sobie radę średniozaawansowani rowerzyści.
14:54, 07.04.2022
Opis trasy Turystyczno-rekreacyjna trasa rowerowa, która zachwyca pięknymi panoramami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jej długość to 33km, z czego przez 28km jedzie się według żółtego oznakowania Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych. Dominującą nawierzchnią jest asfalt, który stanowi 72% trasy, drogi szutrowe to 11%, a gruntowe 17%. Mimo że trasa jest krótka to jest przeznaczona raczej dla średniozaawansowanych rowerzystów, ze względu na podjazdy i nieutwardzone, dość piaszczyste odcinki leśne. Wymagany rower na szerszych oponach, np. górski, crossowy, trekkingowy, gravel. Szlak może być ciekawą propozycją na wycieczkę z obytymi na rowerze dziećmi.
14:31, 07.04.2022
Szlak Orlich Gniazd to rowerowy klasyk, który powinien odwiedzić każdy kto lubi turystykę rowerową! Wspaniałe panoramy z malowniczymi skalnymi wzgórzami i mieniącą się przyrodą, a między nimi odznaczające się średniowieczne zamki. To jeden z najstarszych i najpiękniejszych polskich szlaków turystycznych. Biegnie z Częstochowy do Krakowa.
09:57, 23.01.2022
Z najnowszej analizy trendów w wyszukiwarce przygotowanej przez Google Polska wynika, że wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc do zimowego wypoczynku, oprócz Zakopanego czy Karpacza, pojawiły się też hasła Białka Tatrzańska, Krynica-Zdrój, Wisła czy Zieleniec. Zestawienie dziesięciu najpopularniejszych polskich miejscowości zimą zamykają Czarna Góra i Tylicz.
11:50, 22.01.2022
Jak wynika z informacji zebranych przez PAP w Punkcie Informacji Turystycznej w Karpaczu, w związku z rozpoczętymi feriami w karkonoskim kurorcie jest więcej turystów niż jeszcze tydzień temu i więcej niż w ubiegłym roku o tej porze.