Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
22:35, 06.10.2022
Konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie "Lodołamacze" ma za zadanie m.in. promowanie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. W czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa XVII edycji. Patronat nad konkursem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
17:50, 06.10.2022
"Gdybyśmy zobaczyli w tym raporcie (projekcji listopadowej NBP - PAP), że te czynniki wewnętrzne powodujące inflację się rozkręcają, rozwijają, to oczywiście byłaby przyczyna, silne wskazanie, żeby podnieść stopy, żeby podtrzymać dalsze trwanie cyklu zacieśniania" - powiedział w trakcie konferencji prezes NBP Adam Glapiński.
15:36, 06.10.2022
"Nie ma decyzji. Obrady zgromadzenia sędziów orzekających w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej rozpoczęły się przy udziale 9 na 11 osób, co pozwalało podejmować wiążące decyzje. Natomiast w trakcie obrad zgromadzenie opuściły dwie osoby, co w rezultacie uniemożliwiło podejmowanie wszelkich decyzji, w tym wyboru kandydatów" - powiedział PAP rzecznik SN Aleksander Stępkowski.
15:03, 06.10.2022
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające 2. stopień alarmowy BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Co to oznacza? 
12:57, 06.10.2022
Jak podkreślił na konferencji prasowej Müller, zaproponowane rozwiązanie będzie chronić przed podwyżkami w takim stopniu, jak to jest możliwe. "Chcemy, aby to był mechanizm taryfowy" - zaznaczył rzecznik rządu, dodając, że projekt nie jest jeszcze gotowy.
11:03, 06.10.2022
Minister rodziny na konferencji prasowej w Warszawie poinformowała o pracach nad ustawą regulującą ochronę dzieci w internecie.
11:03, 06.10.2022
Morawiecki mówił, że rząd zdaje sobie sprawę z tego, że na skutek kryzysu energetycznego wywołanego przez Rosję propozycje spółek energetycznych, które trafiają do samorządów, a także również do odbiorców wrażliwych, do instytucji kultury, do instytucji edukacyjnych, oświaty, są propozycjami niezwykle wysokich podwyżek.
11:03, 06.10.2022
W Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi spada zdawalność na prawo jazdy. Na stałym poziomie utrzymują się wyniki egzaminów w Warszawie – wynika z informacji PAP.
07:47, 06.10.2022
W trakcie Kongresu Rozwiązań Ubezpieczeniowych dla Podmiotów Leczniczych, który został zorganizowany w tym tygodniu w Sopocie, kierownik Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Aneta Nitsch-Osuch zaprezentowała wnioski po pandemii COVID-19 na podstawie sytuacji w polskich szpitalach.
07:47, 06.10.2022
"Rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych umożliwił społeczeństwu niemal nieograniczony dostęp do informacji i treści zamieszczanych w Internecie. Wraz z postępującym obniżaniem się koniecznego poziomu wiedzy i umiejętności wymaganych do obsługi urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu, coraz częściej z dostępu do sieci korzystają małoletni" - napisano w projekcie.
07:26, 06.10.2022
Polska może przystąpić do programu Nuclear Sharing. Polega on na udostępnianiu broni jądrowej w ramach sojuszu NATO. O takiej możliwości poinformował prezydent RP Andrzej Duda. 
18:47, 05.10.2022
Minister finansów Magdalena Rzeczkowska zapowiedziała w środę na konferencji prasowej, że "w tym tygodniu, do końca tygodnia" zacznie się przekazywanie kolejnych dodatkowych środków dla samorządów.
17:13, 05.10.2022
Resort sprawiedliwości chce zmian w testamentach szczególnych. Ministerstwo kierowane przez Zbigniewa Ziobrę chce wykluczyć przypadki nadużyć.
15:27, 05.10.2022
W poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zaapelował do samorządów, aby angażowały się w dystrybucję wśród mieszkańców węgla, importowanego przez spółki PGE Paliwa i Węglokoks. Jego zdaniem samorządy mają spółki komunalne, które mogą kupować węgiel bezpośrednio u importera i sprzedawać go z dużo mniejszym narzutem niż inni pośrednicy.
15:27, 05.10.2022
Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker na środowej konferencji prasowej dotyczącej finansów samorządu terytorialnego przypomniał o nowelizacji ustawy o dochodach JST (jednostek samorządu terytorialnego), która przewiduje przekazanie samorządom dodatkowych 13,7 mld zł jeszcze w 2022 r. Pieniądze te mają m.in. zrekompensować ubytki w dochodach bieżących.
REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.