Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15:01, 10.01.2022
Planując zbliżające się ferie zimowe, wiele rodzin decyduje się na wyjazd i wynajem miejsc noclegowych w górach. Szukając idealnej oferty, możemy natknąć się na oszustów, podobnie, jak sądeczanin, który postanowił spędzić Sylwestra na Podhalu. Mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł atrakcyjną ofertę, po czym wpłacił pieniądze za pobyt. Kiedy kontakt z rzekomym właścicielem domku się urwał, 25-latek zorientował się, że został oszukany. Policjanci radzą, na co zwrócić uwagę rezerwując pobyt - by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.
06:45, 17.12.2021
Na ostatniej prostej przed świętami wielu z nas poszukuje jeszcze prezentów dla najbliższych. To czas przeglądania portali sprzedażowych i sklepów internetowych. Wykorzystują to oszuści, którzy podsyłają wiadomości, w których sugerują problemy z przesyłką. W pośpiechu klikamy w linki zawarte w smsach. To prosta droga do utraty pieniędzy z konta. Policjanci ostrzegają, by dokładnie sprawdzać przesyłane nam linki.
15:17, 16.12.2021
Większość z nas używa komputera niemal codziennie - zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych. Ale czy odpowiednio dbamy o jego bezpieczeństwo? Co możesz zrobić, aby Twoje urządzenie nie zostało zainfekowane? Sprawdź to!
08:15, 16.12.2021
Nadchodzi czas, by przywieźć świąteczne drzewko do domu. To wcale nie jest takie proste zadanie, a źle wykonane może skończyć się nie tylko mandatem, ale też spowodowanie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W bagażniku? Na dachu? A może jeszcze jakoś inaczej? Co o tym mówią przepisy? Na co zwrócić szczególną uwagę aby bezpiecznie dotrzeć do domu? Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na te pytania.
14:26, 07.12.2021
Każdego roku tlenek węgla, popularnie zwany czadem zbiera śmiertelne żniwo, wiele osób ulega też groźnemu dla zdrowia podtruciu. Zatrucie tlenkiem węgla jest niezmiennie najczęściej spotykanym zatruciem gazowym. W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Pamiętajmy o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy.
10:21, 07.12.2021
O bezpieczeństwo swojego mienia warto dbać przez cały rok. Niestety, często w okresie świątecznym może dochodzić do większej liczby włamań i kradzieży. Zadbajmy o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Zastanówmy się, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie czy dom. Choć nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, to jednak sami możemy zminimalizować jego ryzyko.
16:21, 05.12.2021
Zimą nasza skóra jest szczególnie narażona na uszkodzenia. Niska temperatura, mróz i wiatr mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na jej stan. Dodatkowo, ogrzewanie stosowane w domach i w biurach doprowadza często do jej wysuszenia. Jak zadbać o skórę twarzy, dłoni oraz ust zimą? Które kosmetyki warto włączyć do codziennej pielęgnacji?
11:37, 04.12.2021
Chrapanie to dolegliwość, z która zmaga się aż 45% Polaków. Jest ono uciążliwe, zarówno dla osób borykających się z tym problem, ale również dla pozostałych domowników. Ta pozornie niewinna dolegliwość może nam w znaczący sposób uprzykrzyć życie, ale co najgorsze, niesie za sobą również konsekwencje zdrowotne. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomogą nam w walce z chrapaniem. Nie wymagają one od nas dużego nakładu pracy a przynoszą spore efekty. Już samo przygotowanie miejsca snu i zadbanie o to, na czym śpimy może przynieść nam ulgę. Jak wiec radzić sobie z chrapaniem? Oto kilka naszych wskazówek.
20:54, 30.11.2021
Stres i brak czasu na odpoczynek to typowe problemy, które dotykają nas na co dzień. Co więcej, życie w ciągłym biegu sprawia, że bardzo trudno jest nam poświęcać na sen 7-8 godzin w ciągu doby. Jednak kłopoty ze snem to następstwa nie tylko szybkiego tempa życia. Jakie są najczęstsze przyczyny braku snu?
19:09, 21.11.2021
Zaczynasz swoją przygodę z okularami korekcyjnymi, a może nie wiesz dokładnie jak czyścić okulary przeciwsłoneczne lub okulary, tzw. zerówki, które dopełniają Twój codzienny wygląd? Oczywiście czyszcząc okulary, należy zadbać o to, aby był przejrzyste i bez smug, które wpłyną na jakość oraz komfort naszego widzenia. Z drugiej strony jesteśmy przestraszeni, aby nie porysować okularów, a także nie uszkodzić powłok. Okulary brudzą się dość szybko przy codziennym użytkowaniu, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, np. deszczem. Czyszczenie okularów będzie codziennością dla osób noszących okulary korekcyjne, dlatego warto dowiedzieć się, jak dokładnie i dość sprawnie czyścić okulary.
13:23, 18.11.2021
Sztuczna czy żywa choinka? To coroczna debata, która wcale nie jest taka oczywista. Co roku pojawiają się coraz to nowsze argumenty przekonujące za jednym lub drugim rozwiązaniem. A może Ty też stoisz przed dylematem związanym z wyborem choinki? A jeżeli już zdecydujesz się na żywą choinkę, to nie wiesz, który rodzaj wybrać: jodłę, a może świerk? W poniższym artykule przedstawimy Ci wady i zalety związane z posiadaniem sztucznej i żywej choinki, dzięki czemu będziesz mógł zdecydować, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza.
13:12, 18.11.2021
Karmnik dla ptaków to świetnie rozwiązanie na sezon jesienno-zimowy, dzięki któremu wspomożesz ptaki, którym trudniej jest znaleźć w tym okresie pożywienie. Stołówkę dla ptaków możesz zawiesić na balkonie, albo na pobliskim drzewie. Pamiętaj, że najlepiej jest dokarmiać ptaki od późnej jesieni aż do wczesnej wiosny. Jeżeli decydujesz się na zamontowane karmnika, musisz pamiętać o jego systematycznym uzupełnianiu, ponieważ ptaki przyzwyczają się zdobywać w nim pożywienie, a jego brak może oznaczać dla nich nawet śmierć.
20:31, 16.11.2021
Ból kręgosłupa – tępy bądź przewlekły, wyniszczający. Aż 80% społeczeństwa doświadczyło tego uciążliwego uczucia w swoim życiu. Jest to zmora dzisiejszych czasów. Długie godziny spędzone przed komputerem, praca stojąca czy fizyczna – to wszystko ma olbrzymi wpływ na stan zdrowia naszego kręgosłupa, a co za tym idzie, zdrowia całego ciała.
10:11, 14.11.2021
Pora zasypiania ma kluczowe znaczenie dla zdrowia serca - wskazuje badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Exeter.
19:09, 12.11.2021
Zimowy czas charakteryzuje… bardzo krótki dzień. Gdy wracasz do domu po męczącym dniu, za oknem jest już ciemno a Ty czujesz się zmęczony. Marzysz o chwili odpoczynku? Bardzo dobrze to rozumiemy – mamy dokładnie to samo. Tylko jak sobie z tym chronicznym zmęczeniem poradzić? Popytaliśmy tu i ówdzie i zebraliśmy trzy proste sposoby.