Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
18:51, 18.09.2021
W sobotę opolski oddział NFZ po raz pierwszy udostępnił swoje pomieszczenia biurowe na potrzeby akcji profilaktycznej, której adresatami są najmłodsi. Jak powiedziała Barbara Pawlos, rzecznik NFZ w Opolu, do "Krainy Zdrowych Dzieci" przybyło blisko czterystu najmłodszych mieszkańców regionu. Dla uprzyjemnienia ich pobytu pomieszczenia biurowca udekorowali pracownicy Teatru Lalki i Aktora w Opolu.
09:04, 18.09.2021
Krokowska-Paluszak podkreśliła, że w ostatnich latach pojawia się coraz więcej mniejszych i większych zakładów, które zajmują się zbiorem, skupem i przetwarzaniem darów lasu. Coraz chętniej także właściciele gospodarstw rolnych, czy agroturystycznych zajmują się wytwarzaniem własnych, różnego rodzaju „specjałów” z leśnych owoców, czy ziół. Krokowska-Paluszak zaznaczyła jednak, że „z darów lasu możemy korzystać wszyscy i warto pamiętać, że jesień to nie tylko czas zbioru grzybów”.
20:14, 17.09.2021
„Od trzech lat realizujemy program Dostępność Plus. Ma on za zadanie likwidowanie barier i ułatwianie dostępu do wszystkich miejsc dla każdego. (...) Podjęliśmy ponad 100 różnych inicjatyw. 8,7 mld zł zostało zaangażowanych. (...) Największym osiągnięciem funkcjonowania programu jest przyjęcie dwóch ustaw: o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, a także o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Obie, przyjęte w 2019 r., są krokiem milowym do zmian, które będziemy wprowadzali w otoczeniu” - podkreśliła wiceminister.
20:14, 17.09.2021
Wiceszef Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda wyjaśnił podczas piątkowej gali finałowej, że zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania. "Wpłynęło do nas ponad 2 tysiące prac. Mieliśmy niełatwe zadanie, ale po długich obradach wybraliśmy 109 szkół, które niebawem będą mogły cieszyć się nowymi pracowniami multimedialnymi oraz 46 szkół, które otrzymają nagrody w ramach wyróżnienia. Łączna suma wartości nagród to ponad 4,5 mln zł" - wyjaśnił przedstawiciel MFiPR.
13:49, 17.09.2021
W piątkowym komunikacie UOKiK zauważa, że ceny mieszkań wciąż rosną i nic nie wskazuje, że wzrost cen na rynku mieszkaniowym w najbliższym czasie zostanie zahamowany. Rynek mieszkaniowy w Polsce prawdopodobnie jeszcze przez wiele lat pozostanie w nierównowadze, z popytem przewyższającym podaż, co tym bardziej może zachęcać do kupowania lokali mieszkalnych w celach inwestycyjnych.
20:28, 16.09.2021
Jak powiedział PAP mł. asp. Sebastian Nowacki, który na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku (Mazowieckie), trasa o długości tysiąca kilometrów, którą zamierza przejechać rowerem non-stop, jedynie z krótkimi postojami na picie, jedzenie i toaletę, prowadziła będzie z Radomia do Gdańska i na Hel, a następnie wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego do Szczecina.
13:21, 16.09.2021
Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu „Od Science fiction do Science” nawiązuje do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema. Uzupełnia je cytat z “Bajek robotów”: „Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka”.
10:36, 14.09.2021
Projekt dotyczący odtworzenia mamuta był omawiany od ponad dekady, "czasem nawet serio", ale w poniedziałek naukowcy poinformowali, że nowe dofinansowanie powinno pozwolić im na realizację tego pomysłu - podaje brytyjski dziennik.
08:05, 14.09.2021
W publikowanym we wtorek raporcie PSPA ocenia, że w realistycznym scenariuszu rozwoju, zakładającym kontynuację subsydiów w postaci dotacji z NFOŚiGW z programu „Mój Elektryk”, polski park samochodów całkowicie elektrycznych (BEV) w roku 2025 może liczyć ok. 291 tys. szt. Tymczasem z danych IBRM Samar, partnera merytorycznego raportu w obszarze pojazdów, w połowie br. liczba BEV w Polsce przekraczała nieco 13 tys.
14:23, 13.09.2021
Czerwonak różowy, zwany potocznie flamingiem, w naturze zamieszkuje ujścia rzek, zasolone laguny i mokradła Afryki oraz południowej Europy i południowo-zachodniej Azji. Ptaki te żyją w stadach, największe kolonie mogą liczyć nawet 40 tys. osobników. Ich zakrzywione dzioby przystosowane są do odfiltrowywania z mułu pożywienia: skorupiaków, owadów i glonów. Dzięki zawartym w pokarmie związkom karotenoidowym pióra flamingów mają swoją piękną różowo-czerwoną barwę.
10:27, 11.09.2021
Dr inż. Małgorzata Krokowska-Paluszak rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu podkreśliła w rozmowie z PAP, że grzybobranie – nazywane „jesiennym, ulubionym sportem Polaków" – to nie tylko okazja do tego, by skorzystać z darów lasu, ale i żeby spędzić czas na łonie natury. „Szczególnie, że teraz jest idealny czas, żeby wybrać się do lasu; jest nie tylko sprzyjająca pogoda, ale i w lasach rzeczywiście pojawiły się już grzyby” – wskazała.
08:42, 11.09.2021
Naukowcy z inicjatywy Nauka przeciw Pandemii zauważają, że niektórzy ozdrowieńcy - już po przejściu COVID-19 - skarżą się na różne niepokojące objawy i zastanawiają, czy infekcja wirusem SARS-CoV-2 spowodowała poważne zmiany w ich organizmach. W krótkim poradniku dla ozdrowieńców podpowiadają oni, na co warto zwrócić uwagę oraz kiedy i w jaki sposób zareagować, by zadbać o zdrowie.
20:25, 08.09.2021
Jak podaje Trenkwalder, dobra koniunktura w polskiej branży logistycznej trwa już od dłuższego czasu, czemu sprzyja m.in. sukcesywny wzrost zagranicznych inwestycji, a także dynamiczny rozwój rynku e-commerce. Pandemia znacznie przyspieszyła rozwój branży, co przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na pracowników – pakowaczy, kontrolerów jakości, operatorów wózków widłowych, magazynierów, spedytorów i kurierów, ale także wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym analityków planowania łańcucha dostaw, specjalistów IT oraz managerów.
12:15, 08.09.2021
Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego [email protected]
21:05, 07.09.2021
KPRP informuje, że do zwiedzania zostaną udostępnione m.in. Gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także sale reprezentacyjne Belwederu - Marmurowa, Malinowa, Pompejańska czy Kominkowa. Zwiedzanie odbędzie się z przewodnikiem w grupach 15-osobowych.