Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:11, 18.11.2021
Duży salon daje ogromne możliwości. Można postawić w nim wszystko, co się podoba, bez ryzyka, że zagraci się przestrzeń. Co więcej, wybierając meble, warto pamiętać, by zdecydować się raczej na te większych gabarytów, żeby nie było zagrożenia, że pomieszczenie będzie wyglądało pusto. Co w przypadku kanapy do dużego salonu? Jaka będzie najlepsza?
10:01, 16.11.2021
Właściciele mebli ogrodowych w sezonie wiosennym i letnim cieszą się urokami wypoczynku na świeżym powietrzu, jednakże gdy przychodzi jesień, kończy się okres sielanki i trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mebli, aby służyły nam również w przyszłym sezonie. Nie wystarczy jedynie zakryć mebli ogrodowych pokrowcem, ponieważ niektóre meble wymagają zaimpregnowania specjalnymi środkami pielęgnacyjnymi, a jeszcze inne preparatami ochronnymi i przeniesienia do miejsca, w którym nie będą narażone na nadmierną wilgoć oraz inne niekorzystne czynniki atmosferyczne. Co zatem należy zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć meble ogrodowe i zadbać o ich dobrą kondycję w przyszłym sezonie?
08:14, 13.11.2021
Hortensja bukietowa pięknie prezentuje się w ogrodzie. Bardzo ciekawie wyglądają szpalery tych wspaniałych roślin ozdobnych. Jeśli zależy Ci na większej liczbie krzewów o okazałych kwiatostanach, nie musisz kupować ich w sklepie. Jesień to doskonały czas na tworzenie sadzonek ze zdrewniałych części rośliny. Jak rozmnażać hortensję bukietową jesienią?
21:46, 12.11.2021
Do wiosny jeszcze daleko, ale spróbuj wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać. Jeśli teraz posadzić cebulki kwiatowe, to już za kilka miesięcy Twój ogród wypełni się feerią barw. Krótko mówiąc: posadź cebulki jesienią, by cieszyć się ich kwiatami wiosną! Podpowiadamy, jak to zrobić.
16:16, 12.11.2021
Może część z was miała podobną sytuację we własnym domu? Deszczowa pogoda i powrót ze spaceru ze swoim czteronożnym przyjacielem, który merdając ogonem czeka aż otworzysz drzwi. Gdy tylko lekko je uchylisz on w mgnieniu oka wbiega do salonu i wskakuje na Twoją narożną kanapę. A dla dodatnia dramaturgii tej chwili, przebiegł jeszcze od prawej do lewej strony wycierając się z błota wprost w naszą piękną, wygodną kanapę. Brzmi przerażająco?
09:59, 12.11.2021
Jesień to czas, kiedy wszystko wokół nas zwalnia tempo. Natura szykuje już swoją ciepłą pierzynkę z opadających liści, aby przygotować się do zimowego snu. O poranku okolica jest owiana tajemniczą mgłą, która nadaje nostalgicznego klimatu. To czas, kiedy Matka Natura nie tylko szykuje się na przyjście zimy. Wystawia ona dla wszystkich jedyny w swoim rodzaju spektakl niczym z baśni - pełen wyrazistych barw.
20:47, 11.11.2021
Zmywarka to niesamowite udogodnienie, które w wielu domach jest wręcz niezastąpione. Są jednak takie naczynia, które lepiej myć ręcznie. Sprawdźcie jakie to naczynia.
19:50, 11.11.2021
Mole spożywcze to jedne z najbardziej znienawidzonych szkodników. Niepostrzeżenie wkradają się do naszych domów i niszczą zgromadzone w spiżarniach zapasy. Molom spożywczym niestraszne tekturowe i foliowe opakowania, by dostać się do kasz, mąki, cukru czy przypraw! To właśnie w nich składają jaja i żerują larwy, które wraz z dorosłymi osobnikami zanieczyszczają żywność odchodami. Jeśli szkodniki pojawiły się w domu, molom spożywczym trzeba wytoczyć konsekwentną walkę. Dlatego poznajmy trzy najlepsze sposoby na mole spożywcze.
19:28, 11.11.2021
Storczyki to przepiękne kwiaty, które chętnie uprawiamy w domu. Aby bujnie rosły i długo kwitły, należy o nie odpowiednio zadbać oraz zapewnić im dogodne warunki. Jednym z kluczowych zabiegów w pielęgnacji storczyków jest ich nawożenie. Kiedy je należy przeprowadzać i jakie nawozy zastosować? Okazuje się, że powinno wykorzystać się inne preparaty wiosną i latem, a inne w okresie jesiennym. Zatem, jak nawozić storczyka jesienią i zimą? Podpowiadamy.
15:54, 10.11.2021
Łazienka to pomieszczenie, o które trzeba szczególnie dbać. Mowa nie tylko o jej wyposażeniu i dodatkach dekoracyjnych, ale przede wszystkim o odpowiedniej wentylacji i odprowadzaniu nadmiernej wilgoci, która gromadzi się w łazience każdego dnia i właściwie przy każdym skorzystaniu. Specyficzny mikroklimat sprzyja rozwojowi grzybów, które szpecą ściany i sufity, a przede wszystkim mogą być szkodliwe dla zdrowia, doprowadzając do problemów z oddychaniem i poważnych chorób. W dodatku wilgoć i zapach stęchlizny często idą ze sobą w parze, więc przebywanie w takich warunkach nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Tym bardziej warto dowiedzieć się, w jaki sposób usunąć wilgoć z łazienki.
19:50, 09.11.2021
Jesień to czas, gdy dojrzewają orzechy włoskie. Nie wszystkie uda się przetworzyć od razu, ponadto dobrze jest zachować część, tych bogatych w substancje odżywcze nasion, na zimę. Jak przechowywać orzechy włoskie?
19:27, 09.11.2021
Opadające liście na trawniku to problem, z którym boryka się prawie każdy właściciel ogrodu czy działki. Większość pieczołowicie grabi je, ale później nie za bardzo wie, co z nimi zrobić. Obecnie nie wolno ich palić, gdyż grożą za to surowe sankcje finansowe, więc większość decyduje się na utylizację liści, przez oddawanie ich na wysypisko śmieci. Okazuje się, że to najgorsze z możliwych rozwiązań: liście mają wiele zastosowań, które sprawdzą się w ogrodzie. Zatem, co zrobić z liśćmi w ogrodzie? 
20:46, 08.11.2021
Dostępne na rynku impregnaty mają różne działanie. Zanim więc zdecydujemy się na zakup konkretnego, powinniśmy przemyśleć, jakiego środka potrzebujemy, mając na uwadze przede wszystkim rodzaj drewna i wykonanej z niego konstrukcji.
REKLAMA