Zamknij
REKLAMA

Wiadomości z regionu

Zawiercie365.pl. Codzienne źródło informacji Powiatu Zawierciańskiego

REKLAMA
15:56, 05.02.2023
Oficer dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Katowicach powiedział PAP, że pożar objął jedno pomieszczenie – mieszkanie w bloku przy ul. Krzyżowej 8. Na miejsce wysłano kilka zastępów strażaków. Jedna osoba została poszkodowana – dodał strażak.
14:50, 05.02.2023
„Zidentyfikowaliśmy obydwie awarie, do których doszło w dwóch miejscach, odcięliśmy dwa osiedla. Teraz z powrotem napełniamy sieć ciepłowniczą. Do wieczora sieć będzie napełniona” - powiedział PAP rzecznik prasowy spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Zbigniew Barszczak.
19:18, 04.02.2023
Wersja papierowa będzie dystrybuowana w przyszłym tygodniu
07:26, 04.02.2023
Jurajscy Rycerze wygrali na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała dopiero po tie-breaku, chociaż prowadzili już 2:0. Kolejny pełny mecz w naszych barwach zagrał Patryk Łaba, który zdobył 13 punktów i to do niego powędrowała statuetka MVP.
07:23, 04.02.2023
Po wygranym 3:2 wyjazdowym meczu z BBTS-em Bielsko-Biała najwięcej emocji budzi zdjęcie z boiska Bartosza Kwolka pod koniec drugiego seta, gdy nasz zespół miał bardzo dużą przewagę i chwilę później objął prowadzenie 2:0. Michał Winiarski tłumaczy powody takiej decyzji.
21:25, 03.02.2023
Po bardzo nierównym meczu Aluron CMC Warta Zawiercie, mimo prowadzenia 2:0, pokonała BBTS Bielsko-Biała dopiero po tie-breaku.
15:12, 03.02.2023
Wydane w piątek po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniami obowiązuje od północy do sobotniego rana. Meteorolodzy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Nocą temperatura spadnie do minus 3 stopni Celsjusza, a przy gruncie – do minus 5.
12:03, 03.02.2023
O nietypowym incydencie poinformowała w piątek sosnowiecka policja. W czwartek 33-latek odwiedził jeden z komisariatów w tym mieście, pytając o zasady odpowiedzialności karnej za kradzieże.
20:19, 02.02.2023
Pod nieobecność kontuzjowanego Uroša Kovačevića, Patryk Łaba miał w ostatnim okresie więcej okazji do zaprezentowania się na boisku. Zna też dobrze bielską halę pod Dębowcem z czasów występów na zapleczu PlusLigi. Jakie są jego przewidywania przed starciem z BBTS-em?
20:17, 02.02.2023
Po niespodziewanej porażce z GKS-em Katowice nasz zespół ma okazję na rehabilitację i powrót do Zawiercia z kompletem punktów z kolejnego wyjazdu. Rywalem Jurajskich Rycerzy będzie BBTS Bielsko-Biała, czyli ostatni zespół tabeli.
19:30, 02.02.2023
Koło Wędkarskiego „Sazan” we Włodowicach.
07:34, 01.02.2023
Aluron CMC Warta Zawiercie po bardzo trudnym meczu pokonała na wyjeździe MKS Będzin 3:1 w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski. Jurajscy Rycerze awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się 25-26 lutego w krakowskiej TAURON Arenie.
16:30, 30.01.2023
Przed Jurajskimi Rycerzami najważniejszy do tej pory mecz w tym sezonie. W Będzin Arenie będziemy walczyć o awans do turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski. Aby dostać się do najlepszej czwórki, musimy pokonać MKS Będzin.
15:59, 30.01.2023
Do wybuchu - najprawdopodobniej gazu - doszło w piątek ok. 8.30 rano w Katowicach-Szopienicach. Początkowo wydawało się, że siedem osób, które przebywały w probostwie parafii ewangelicko-augsburskiej w chwili eksplozji, wyszło z katastrofy cało, niektóre z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Potem okazało się, że mieszkały tam jeszcze dwie osoby: matka i córka, ich ciała odnaleziono w gruzowisku po południu.
14:48, 30.01.2023
Mateusz Bieniek w przyszłym sezonie zmieni klub. Jeden z najlepszych środkowych na świecie z PGE Skry Bełchatów trafi do Aluronu CMC Warty Zawiercie. Bełchatowianie znaleźli już zastępstwo za reprezentanta Polski, dowiedział się Przegląd Sportowy Onet.
REKLAMAGabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.