Zamknij
REKLAMA

Ostatnie pożegnanie ks. J. Podkowy

15:42, 07.01.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Był otwarty, wyrozumiały, wniósł nową jakość do ogrodzienieckiej parafii...

Za nami uroczystość pogrzebowa wieloletniego proboszcza Parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu- ks. Józefa Podkowy. Ostatnie pożegnanie odbyło się w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Teresy z Avila dz. w Jurkowie (Diecezja kielecka, Dekanat wiślicki), a udział w nim obok rodziny, przyjaciół, przedstawicieli duchowieństwa, wzięli mieszańcy Ogrodzieńca na czele z Przewodniczącą Rady Miejskiej- Małgorzatą Janoska, Radnymi- Beatą Pawełczyk, Bożeną Bednarz, Iloną Guzik, Stanisławem Smętkiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Ogrodzieniec- Anną Pilarczyk- Sprycha oraz Radną Powiatu Zawierciańskiego- Marią Milejską. Uroczystość uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ogrodzieniec. 
Podczas mszy pogrzebowej , Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec - Anna Pilarczyk- Sprycha podkreśliła zaangażowanie Śp. Ks. Józefa Podkowy w prace na rzecz parafii w Ogrodzieńcu:

-,,Pożegnać kogoś po raz ostatni na tej ziemi to niełatwa sprawa. Szczególnie, gdy osoba była nam bliska, była przy chwilach radości, kiedy przynosiliśmy swoje dzieci do chrztu i smutku, kiedy odchodzili nasi najbliżsi. Przez 18 lat sprawowania swojej posługi ks. Józef Podkowa dokonał tak wiele, że trudno dziś wyobrazić sobie Parafię Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu bez śladów jego dłoni.  
Jako Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, jako rodowita mieszkanka Ogrodzieńca, a przede wszystkim parafianka, dziękuję w imieniu mieszkańców za wszystko, czego doświadczyliśmy przez lata posługi księdza proboszcza.
Dziś żegnamy wizjonera i budowniczego kaplicy w Podzamczu, którą biskup wyniósł do godności Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej. Żegnamy inicjatora pomnika ojca świętego Jana Pawła II.
Bóg zapłać za wszystkie sprawowane u nas ofiary mszy świętej, za słowa, nauki i kazania. Bóg zapłać za wspólne modlitwy, spowiedzi, udzielone Komunie św. , za śluby i chrzty. 
Bóg zapłać za otwartość i wyrozumiałość, za nową jakość parafii w Ogrodzieńcu. To wymowne świadectwo zaangażowania Księdza Proboszcza w prace na rzecz parafii nie może ujść uwadze, dlatego już teraz pragnę poinformować, iż Rada Miejska w Ogrodzieńcu będzie procedować nad uroczystym nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Ogrodzieniec dla śp. Józefa Podkowy.

Drogi Księże! Nie mówimy - żegnaj, lecz do widzenia! Wierzymy, że będziesz tam w niebie naszym orędownikiem. Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie. 
Spoczywaj w Pokoju” .

Śp. Ksiądz Kanonik Józef Podkowa zmarł 31 grudnia 2018r. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu 4 stycznia 2019r.

[UMiG Ogrodzieniec]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA