Zamknij
REKLAMA

Orszak Trzech Króli

15:39, 07.01.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Orszak Trzech Króli tradycyjnie przeszedł główną ulicą Kiełkowic. Wydarzenie, w którym biorą udział mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście odbyło się już po raz czwarty.  W Święcie Trzech Króli udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk-Sprycha, która objęła honorowym patronatem wydarzenie, Członek Zarządu Rady Powiatu Zawierciańskiego Paweł Sokół, Radna Rady Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu Małgorzata Janoska wraz z radnymi Elżbietą Stanek, Wiolettą Baran oraz mieszkańcy sołectwa i gminy.

Po uformowaniu się świąteczny korowód wyruszył główną ulicą miejscowości w kierunku kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego. W orszaku prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Giebła szli kolędnicy z gwiazdami, Maryja z Dzieciątkiem i święty Józef oraz trzej królowie z darami. W role postaci orszaku wcielili się mieszkańcy i zaproszeni goście, m.in.  Burmistrz Miasta i Gminy Anna Pilarczyk-Sprycha, przewodnicząca Rady Miejskiej  Małgorzata Janoska, radna Rady Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska oraz Paweł Sokół, członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego.

Młodsi mieszkańcy przybrali stroje aniołków i pastuszków. Po drodze śpiewano kolędy. Przed kaplicą orszak przywitał ksiądz proboszcz Krzysztof Knap, który zaprosił wszystkich do udziału w mszy świętej. Po nabożeństwie dla uczestników wydarzenia wystąpił Kwartet Męski oraz Zespół „Malwinki" ze Szkoły Podstawowej w Gieble z repertuarem kolęd i piosenek świątecznych.

Nad bezpieczeństwem w czasie przemarszu czuwali druhowie OSP Kiełkowice.

[UM Zawiercie]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone