Zapytana o kwestię e-Doręczeń w szkołach wiceministra edukacji zaznaczyła, że MEN nie planuje podejmowania działań nadzorczych w tym zakresie.
„W chwili obecnej działania administracji rządowej koncentrują się na wdrożeniu systemu e-Doręczeń. W roku 2025 Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje działań, związanych z wprowadzeniem dodatkowych mechanizmów nadzorczych lub sankcji” – napisała Katarzyna Lubnauer w odpowiedzi na interpelację poselską
Wiceministra poinformowała też, że do resortu nie spłynęły żadne zapytania ani prośby o wsparcie techniczne szkół w tym zakresie. Przypomniała też o istnieniu strony internetowej, na której dostępne są takie informacje jak:
1. przewodnik dla podmiotów publicznych „Jak skutecznie wdrożyć e-Doręczenia",
2. instrukcje dla użytkowników,
3. filmy instruktażowe,
4. ulotki i plakaty do druku,
5. nagranie wideo, które zawiera podstawowe informacje o tym systemie dla podmiotów publicznych,
6. cykl webinarów informacyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego.
Z informacji, jakie Serwis Samorządowy PAP otrzymał od Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że na dzień 11 kwietnia 2025 roku adres do e-Doręczeń otrzymało 12 409 szkół publicznych wszystkich typów.
Przypomnijmy, że jeśli organem prowadzącym placówkę oświatową jest minister, to terminem na wprowadzenie e-Doręczeń był 1 stycznia 2025 r. zarówno w zakresie doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego, jak i w zakresie doręczania korespondencji w publicznej usłudze hybrydowej.
W przypadku doręczania korespondencji w publicznej usłudze hybrydowej termin to 1 października 2029 roku.
mo/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz