Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach ogłoszonego naboru dofinansowanie mogą uzyskać projekty dotyczące m.in.: wsparcia zrównoważonych systemów gospodarowania wodami opadowymi z udziałem zieleni/zielono‐niebieskiej infrastruktury/rozwiązań opartych na przyrodzie, wdrożenia inwestycji określonych w miejskich planach adaptacji do zmian klimatu oraz systemów gospodarowania wodami opadowymi mających za zadanie: zapobieganie podtopieniom i zalaniom oraz ograniczanie skutków tych zjawisk, zwiększenie odporności na ekstremalne zjawiska pogodowe (ulewy oraz powodzie błyskawiczne), spowolnienie odpływu wód opadowych oraz retencjonowanie wody wraz z systemami jej dystrybucji na okres suszy.
Beneficjentami programu mogą zostać: jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego, a także podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego.
„Program jest skierowany do miast średnich, powyżej 20 tys. mieszkańców oraz stolic powiatów z przedziału 15-20 tys. mieszkańców, z wyjątkiem: miast podlegających wsparciu w ramach działania FEnIKS 1.2 oraz miast średnich, tracących funkcje społeczno‐gospodarcze, znajdujących się na terenie województw wschodnich, finansowanych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021‐2027” – zaznaczono w komunikacie NFOŚiGW.
Budżet naboru wynosi 500 mln zł, a minimalna kwota dofinansowania projektu to 500 tys. zł (maksymalnej nie określono). Poziom współfinansowania projektów w ramach działania FENX.02.04 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego został ustalony na maksymalnie 79,71 proc. wartości wydatków kwalifikowanych projektu.
Więcej informacji na temat naboru można znaleźć TUTAJ. Jego regulamin publikujemy w formie załącznika poniżej.
mam/
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04
Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy w Zawierciu
jak zwykle Wasi reporterzy na miejscu:)
speedo
06:14, 2024-12-03
Jak spełniono marzenia strażaków z Zawiercia?
Nic nowego znowu władza piastuje swojego 👎
Henryk
18:22, 2024-11-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz