Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawił się harmonogram tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.
Zmagania uczniów rozpoczną się 13 maja br. od egzaminu z języka polskiego, który potrwa 150 minut.
Drugiego dnia, 14 maja uczniowie napiszą egzamin z matematyki trwający 125 minut. Zadania z języka obcego nowożytnego uczniowie rozwiążą z kolei 15 maja i będą mieć do dyspozycji 110 minut.
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o nie więcej niż:
• 75 minut – w przypadku egzaminu z języka polskiego1
• 65 minut – w przypadku egzaminu z matematyki oraz
• 55 minut – w przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego
W 2025 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 354 940 uczniów z ponad 12 850 szkół oraz 13 280 uczniów – obywateli Ukrainy.
Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 218 różnego rodzaju arkuszy, tj.:
• 60 arkuszy z języka polskiego, w tym arkusze z poleceniami w języku ukraińskim i języku polskim
• 61 arkuszy z matematyki w języku polskim, litewskim oraz ukraińskim oraz
• 97 arkuszy i 25 zestawów nagrań z języków obcych nowożytnych, w tym materiały z poleceniami w języku ukraińskim i języku polskim
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Zaświadczenia lub informacje o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną przekazane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 4 lipca br. Tego samego dnia (4 lipca br.) swoje wyniki poznają uczniowie oraz zostaną ogłoszone ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.
Największa grupa ósmoklasistów (98,4%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 1,4% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych, tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego, przystąpi łącznie 0,2% ósmoklasistów.
mo/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz