Zamknij

Lubelskie: od poniedziałku zawieszenie ruchu osobowego na przejściu w Dorohusku

23:13, 25.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Od poniedziałku (27 czerwca) odprawa graniczna na polsko-ukraińskim przejściu Dorohusk-Jagodzin prowadzona będzie wyłącznie wobec pojazdów ciężarowych i połączeń autobusowych - poinformował rzecznik.

Od poniedziałku na drogowym przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin zawieszony zostanie ruch osobowy. Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś wyjaśnił, że ma to na celu zwiększenie i usprawnienie odpraw ciężarówek w związku z transportem produktów z Ukrainy.

"Przyjęte rozwiązanie ma na celu zwiększenie przepustowości przejścia w Dorohusku oraz poprawę płynności ruchu towarowego w związku ze znacznym wzrostem odpraw w imporcie produktów rolno-spożywczych" - przekazał Michał Deruś.

Zaapelował do osób przekraczających granicę państwową samochodami osobowymi lub pojazdami poniżej 7,5 tony, aby kierowały się na inne przejścia graniczne. W województwie lubelskim są to: Zosin, Hrebenne i Dołhobyczów.

W rozmowie z PAP rzecznik wyjaśnił, że zawieszenie ruchu osobowego na przejściu w Dorohusku oznacza, że na przykład lawety z samochodami o łącznej masie powyżej 7,5 tys. tony będą mogły być odprawiane w ruchu towarowym w Dorohusku. Samochody osobowe w tranzycie, czyli sprowadzane na Ukrainę z Unii Europejskiej, nie będą mogły być odprawiane na tym przejściu.

Na wjazd do Polski z Ukrainy przez przejście w Dorohusku czeka w sobotę 1,6 tys. pojazdów ciężarowych, co oznacza 100 godzin oczekiwania. Z kolei w kierunku przeciwnym jest to 500 tirów, a szacunkowy czas oczekiwania wynosi 23 godziny. Jeśli chodzi o ruch aut osobowych, to na wyjazd z Polski przed przejście ustawiła się kolejka 1,6 tys. samochodów. Szacunkowy czas czekania na odprawę wynosi 27 godzin. Na wjazd do Polski czeka 30 pojazdów osobowych.

Rzecznik przekazał, że w Hrebennem w kolejce na wjazd do Polski stoi 500 ciężarówek, co daje 40 godzin oczekiwania. Na wyjazd do Ukrainy stoi po polskiej stronie 740 tirów, tj. 48 godzin oczekiwania. Ruch osobowy odbywa się na bieżąco.

W Zosinie, gdzie odprawiane są ciężarówki poniżej 7,5 tony, na wyjeździe z Polski czeka 1,7 tys. pojazdów, co oznacza 36 godzin oczekiwania. Ruch samochodów ciężarowych i osobowych na wjeździe do Polski odbywa się na bieżąco. Również w Dołhobyczowie ruch osobowy odbywa się bez utrudnień. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%