Zamknij
REKLAMA

Wielkopolskie: minister rodziny zapewniła strażaków ochotników, że rząd będzie ich wspierał

18:46, 16.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W sobotę minister Marlena Maląg uczestniczyła w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Perzów.

Niech św. Florian ma was w swojej opiece, a my (rząd - PAP) będziemy was wspierać - powiedziała w sobotę w wielkopolskim Perzowie do strażaków ochotników minister rodziny i polityki społecznej.

Nowy samochód kosztował 848 tys. zł, z czego 400 tys. dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

"Wniosek o dotacje wsparły minister rodziny Marlena Maląg oraz europoseł Andżelika Możdżanowska" - poinformowała wójt gminy Danuta Froń.

Froń podkreśliła, że to "jest wymarzony samochód strażaków ochotników, bo już dużo mieliśmy prób ale w końcu udało się".

Minister Marlena Maląg powiedziała, że "zadaniem polskiego rządu jest proponować takie rozwiązania, aby jak najlepiej działo się druhnom i druhom, aby Ochotnicze Staże Pożarne mogły się rozwijać". Dlatego - jak podkreśliła - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji intensywnie pracuje nad ustawą o OSP w celu zabezpieczeniu dodatków do emerytury i świadczeń, z których będą mogli korzystać.

Zgodnie z planami MSWiA każdy druh i druhna, którzy przechodzą na emeryturę - druhna w wieku 60 lat, druh w wieku 65 lat - i którzy przez 25 lat brali udział w akcjach ratowniczych, otrzymają 1/14 najniższego wynagrodzenia jako miesięczny dodatek emerytalny.

Maląg podziękowała strażakom za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa ludzi i zapewniła, i że "zrobię wszystko, by w następnym roku nowy wóz strażacki trafił do gminy". "W tym wspólnym działaniu rządu i samorządu możemy tworzyć dobre rzeczy i przede wszystkim troszczyć się o bezpieczeństwo Polaków" - powiedziała.

Strażacy świętowali też przejęcie starszych, ale sprawnych samochodów przez trzy jednostki w Turkowach, Trębaczowie i Miechowie oraz nadanie sztandaru dla OSP w Turkowach. Podczas uroczystości strażakom wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa. (PAP)

autorka: Ewa Bąkowska

bak/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%