Polka, rozstawiona w Bad Homburg z numerem czwartym, po raz piąty zagrała z Włoszką, turniejową "dwójką". Nie poniosła jeszcze porażki z ubiegłoroczną finalistką Wimbledonu. Po raz pierwszy tenisistki zmierzyły się na trawie, wcześniej po dwa razy na "mączce" (m.in. w finale French Open 2024) oraz na kortach twardych.
Iga Świątek awansowała do pierwszego finału w tym sezonie i pierwszego od... 384 dni, czyli ubiegłorocznego wielkoszlemowego French Open. W turnieju WTA 500 na kortach trawiastych w niemieckim Bad Homburg pokonała w półfinale Włoszkę Jasmine Paolini 6:1, 6:3.
W piątkowym starciu 24-letnia raszynianka od początku narzuciła rywalce swoje warunki gry. Przełamała ją już w pierwszym gemie, po czym w kolejnym przy serwisie pięć lat starszej Paolini ponownie miała break-pointy. Nie wykorzystała ich, jednak od stanu 2:1 wygrała cztery następne gemy i gładko triumfowała 6:1.
Drugi set rozpoczął się lepiej dla Włoszki polskiego pochodzenia, która podobnie jak Świątek wcześniej, przełamała przeciwniczkę już w pierwszym gemie. Polka zrewanżowała się jej chwilę później, przełamując ją do zera. W drugiej partii dołożyła jeszcze jednego breaka i chociaż potrzebowała trzech piłek meczowych, by zakończyć spotkanie, to pewnie awansowała do finału po 67 minutach gry.
W całym meczu raszynianka posłała cztery asy serwisowe, nie popełniając przy tym żadnego podwójnego błędu. Paolini nie punktowała serwisem, dwukrotnie natomiast popełniła podwójny błąd. Niewymuszonych pomyłek polska tenisistka również miała mniej - 10 w porównaniu do 20 przeciwniczki.
Świątek, która w półfinale w Bad Homburg zagrała po raz drugi, po raz pierwszy w seniorskiej karierze awansowała do finału turnieju na kortach trawiastych. W sobotę powalczy o 23. tytuł w swoim dorobku, ale pierwszy od ubiegłorocznego French Open. Jej rywalką będzie zwyciężczyni drugiego półfinału - najwyżej rozstawionej Amerykanki Jessiki Peguli z Czeszką Lindą Noskovą.
Dotarcie do finału pozwoli także Polce na awans w światowym rankingu - z ósmego na czwarte miejsce.
Turniej w Bad Homburg to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się w poniedziałek w Londynie wielkoszlemowym Wimbledonem.
Wynik półfinału:
Iga Świątek (Polska, 4) - Jasmine Paolini (Włochy, 2) 6:1, 6:3.(PAP)
msl/ co/
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04
Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy w Zawierciu
jak zwykle Wasi reporterzy na miejscu:)
speedo
06:14, 2024-12-03
Jak spełniono marzenia strażaków z Zawiercia?
Nic nowego znowu władza piastuje swojego 👎
Henryk
18:22, 2024-11-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz