Zamknij
REKLAMA

W Zawierciu powstał ogólnopolski związek

16:02, 08.02.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Sąd Rejonowy w Częstochowie wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego - Polski Związek Stowarzyszeń Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum z siedzibą w Zawierciu. Mamy od stycznia br. w Zawierciu związek i siedzibę polskiego związku.
- Związek powstał z mojej inicjatywy, działając w imieniu Klubu Signum Polonicum w Zawierciu zaproponowałem Klubom Signum Polonicum działającym w kraju, aby utworzyć Związek. Spotkanie założycielskie odbyło się w listopadzie 2017 r. – mówi Zbigniew Sawicki, twórca Signum Polonicum.
- Powołanie Związku oznacza m.in. to, że od dziś mamy prawo reprezentować nasz ukochany kraj - Polskę! Mamy prawo do Godła, Hymnu, Flagi i Barw Narodowych. Mamy głos o ogromnej sile i mamy prawo do budowania i kształcenia kadry sędziowskiej, trenerskiej, szkolenia reprezentantów Polski, do udziału w zawodach międzynarodowych rangi Mistrzostw Europy i Świata. Możemy być członkami podobnych Związków rangi europejskiej i światowej. Jesteśmy jedynym i pełnoprawnym reprezentantem polskiej sztuki walki Signum Polonicum na arenie międzynarodowej. Liczę, że dzięki naszej inicjatywie i powołaniu Związku zyska nasze miasto już choćby z samego faktu, że jest siedzibą Polskiego Związku, a każda nasza inicjatywa będzie miała Zawiercie w podtytule.

Polski Związek Stowarzyszeń Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum (w skrócie: Polski Związek Signum Polonicum - PZSP). Nr KRS – 0000766149, NIP: 649-231-50-94, REGON: 38233355300000. Siedziba: ul. Paderewskiego 51, Zawiercie.

Więcej na stronie: http://www.signum-polonicum.com.pl/kategorie/polski_zwiazek_stowarzyszen_polskiej_sztuki

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA