Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników JST odpowiedzialnych za wdrożenie KSeF, skarbników i księgowych w JST, księgowych w jednostkach i zakładach budżetowych, dyrektorów i księgowych CUW oraz osób wystawiających i odbierających faktury w JST.
Uczestnicy dowiedzą się, jakie są terminy i zasady obowiązkowego KSeF dla JST; które dokumenty muszą być wystawiane w KSeF, a które poza nim; jak wygląda model dostępów i uprawnień dla JST i jednostek podległych; w jaki sposób wystawiać faktury z wykorzystaniem identyfikatora wewnętrznego, Podmiotu3 i załączników; jak postępować w razie awarii lub niedostępności systemu; od czego rozpocząć przygotowania w jednostce budżetowej.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się online, poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.
Szkolenie przeprowadzi Agnieszka Bieńkowska – doradca podatkowy, ekspertka w zakresie podatku VAT z ponad 30-letnim doświadczeniem, współpracująca z największymi polskimi miastami i gminami.
Od 2026 roku wszystkie jednostki sektora finansów publicznych, w tym JST, zostaną objęte obowiązkiem korzystania z KSeF. Jego wdrożenie w samorządach wymaga dostosowania procedur, odpowiedniego rozdzielenia uprawnień i przygotowania organizacyjnego.
mam/
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04
Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy w Zawierciu
jak zwykle Wasi reporterzy na miejscu:)
speedo
06:14, 2024-12-03
Jak spełniono marzenia strażaków z Zawiercia?
Nic nowego znowu władza piastuje swojego 👎
Henryk
18:22, 2024-11-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zawiercie365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz