Zamknij

Żaryn: białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciw Polsce

16:32, 22.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Stanisław Żaryn w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił uwagę na działania białoruskiego reżimu, które są wymierzone w Polskę. "Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce. W oparciu o działania +białoruskiego komitetu śledczego+ Mińsk prowadzi operację dyskredytacji RP" - ocenił Żaryn. Dodał, że obecne działania skupiają się na Iraku.

Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce - ocenił w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że Mińsk w oparciu o działania "białoruskiego komitetu śledczego" prowadzi operację dyskredytacji Polski.

"+Białoruski komitet śledczy+ zorganizował spotkanie z delegacją Republiki Iraku, w czasie którego oskarżał Polskę o rzekome zbrodnie na Irakijczykach" - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Zaznaczył, że Polska została oskarżona o śmierć, tortury oraz nielegalne działania wobec ponad 130 Irakijczyków.

Zaznaczył, że zarówno w propagandowych mediach Białorusi i Rosji, jak i wpływowych mediach irackich pojawiają się teksty na temat "ustaleń" białoruskiego komitetu. "Mińsk kolportuje cyniczne kłamstwa, które oczerniają Polskę i manipulują obrazem wydarzeń z 2021 roku" - wskazał Żaryn.

Stanisław Żaryn w serii wpisów na Twitterze podkreślił, że to Alaksandr Łukaszenka stworzył nielegalny szlak migracyjny, którego celem - w opinii rzecznika - była destabilizacja sytuacji w Unii Europejskiej. "Wciągnął migrantów w pułapkę, zarabiając na tym procederze krocie. Teraz próbuje zrzucić winę na Polskę" - podkreślił Żaryn.

"Oczernianie Polski to celowe działania Mińska, które jest częścią zemsty za nałożone na białoruski reżim sankcje oraz za pomoc udzielaną białoruskiej opozycji" - spuentował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.(PAP)

Autor: Paweł Auguff

pau/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%