W poniedziałek 2 lutego startuje druga tura zimowych ferii. Wolne od szkoły mają wtedy uczniowie z sześciu województw. PKP Intercity przekonuje, że w czasie ferii łatwo zaplanować wyjazd pociągiem - zarówno w góry, nad morze, jak i do dużych miast, także za granicę.
Z przerwy od nauki skorzystają uczniowie z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego i opolskiego.
PKP Intercity wskazuje, że w ferie wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się góry. W komunikacie podkreślono m.in. połączenia do Zakopanego - z Wrocławia można dojechać bezpośrednio (IC Halny) lub z przesiadką w Krakowie, skąd kursuje wiele pociągów w kierunku Podhala. Spółka zwraca też uwagę na połączenia w Karkonosze - m.in. do Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby czy Kudowy-Zdroju (część relacji jest dostępna także w weekendy).
W przypadku kierunku nadmorskiego przewoźnik przypomina o połączeniach m.in. do Trójmiasta, Kołobrzegu, Ustki czy Świnoujścia – z różnych regionów kraju, w tym z Wrocławia, Opola, Bydgoszczy i Torunia. Jednocześnie w komunikacie zaznaczono, że zimowy wyjazd nad morze może być alternatywą dla zatłoczonych kurortów górskich.
W komunikacie znalazł się również wątek połączeń międzynarodowych. PKP Intercity przypomina m.in. o kursach do Berlina (w tym nowych wariantach nocnych) oraz o połączeniach do Wiednia, a także o możliwości planowania wyjazdów do Pragi. Wskazano też nowe połączenie do Lipska, z którego skorzystać mogą pasażerowie m.in. z Dolnego Śląska.
Przewoźnik zachęca, by przy zakupie biletów pamiętać o ofertach promocyjnych i ulgach ustawowych. W komunikacie wymieniono m.in. zniżki dla grup (przy zakupie z wyprzedzeniem), oferty rodzinne, zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz rozwiązania dla seniorów. Przypomniano też o bezpłatnych przejazdach dla dzieci do 4. roku życia oraz o ulgach ustawowych dla uczniów i studentów.
PKP Intercity zapowiada, że w czasie ferii - szczególnie w weekendy - na największych dworcach mają pojawić się informatorzy mobilni, którzy pomogą pasażerom m.in. znaleźć peron, ustalić przesiadkę i sprawdzić organizację podróży. Przewoźnik przypomina też o dostępnych kanałach informacji: stronie internetowej i całodobowej infolinii.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zawiercie365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Samorządy apelują o przyjazne dla środowiska obchody dn
Mnie widok cmentarzy pełnych zniczy zawsze wzrusza. Szkoda byłoby rezygnować z tej tradycji. Najbardziej mi się podobają znicze ziemne - po użyciu kładziesz na trawie i rozgniatasz butem. W materiale, z których są zrobione są nasiona, z których wyrastają potem kwiatki.
Aleksandra
18:55, 2026-01-08
Wielka promocja monografii „Kromołów 1193–1939”
Jak i czy można kupić tą monografię on line? Niestety do Kromołowa do Pałacyku już nie zdążę dojechać
Marian
17:36, 2025-11-28
Trzy serca, jeden świat – wernisaż w MOK Zawiercie
Dwa dni później DorotaDomagalska zmarła. Wielka strat dla kultury
Elska
14:38, 2025-11-11
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20