Zamknij
REKLAMA

Podkarpackie: Adam Dziedzic nowym prezesem PSL w regionie

18:46, 16.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak poinformował PAP dyrektor biura PSL w Rzeszowie Zbigniew Micał, wybrany został też zarząd, który liczył będzie 30 osób. "Spośród tych osób w najbliższym czasie wybrani będą m.in. zastępcy nowego prezesa" - dodał.

Wójt gminy Świlcza Adam Dziedzic został wybrany w sobotę na nowego prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego na Podkarpaciu. W głosowaniu uzyskał 81 głosów. Na dotychczasowego lidera ludowców w regionie, posła Mieczysława Kasprzaka, głosowało 62 delegatów.

W sobotę w Rzeszowie odbył się VI zjazd wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kadencja nowego prezesa trwać będzie 4 lata.

Dziedzic w rozmowie z PAP podkreślił, że to, co przekonało delegatów do jego poparcia to dotychczasowe osiągnięcia, m.in. w samorządzie. "Starałem się też pokazać, że tylko wspólnymi siłami możemy osiągnąć sukces. Mamy wielu wspaniałych samorządowców i ten lokalny sukces musimy umieć przekuć na zwycięstwa w kolejnych wyborach" - mówił.

Nowy lider ludowców w regionie podkreślił w rozmowie z PAP, że PSL istnieje od 130 lat i to jest jego siłą. "Inne partie znikają czy zmieniają nazwy, a my trwamy, bo potrafimy pracować dla ludzi. Mamy dobre pomysły i musimy o nich mówić. Jako partia nie mamy się też czego wstydzić. Musimy jednak umieć przekonywać ludzi do zmian" - dodał Dziedzic.

Nowy prezes PSL na Podkarpaciu od 2014 r. jest wójtem podrzeszowskiej gminy Świlcza, w przeszłości był także m.in. członkiem zarządu rzeszowskiego Agrohurtu. Dziedzic jest członkiem PSL od 1996 r., ma 52 lata.

W stolicy Podkarpacia w zjeździe uczestniczył m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który na konferencji prasowej przed rozpoczęciem obrad mówił, że w ten weekend przekroczony będzie półmetek zjazdów PSL w kraju. Finałem tych zjazdów będzie kongres PSL, który zaplanowany został na 4 grudnia br. w Warszawie. Lider ludowców przekonywał też, że zjazdy są bardzo ważne z życiu partii, szczególnie tak dużej jak PSL. (PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%