Zamknij

Spotkanie senatorów KO z Tuskiem: Polska stoi przed kluczowym momentem

22:18, 20.07.2021 PAP Aktualizacja: 22:27, 20.07.2021
Skomentuj PAP PAP

Spotkanie przewodniczącego PO Donalda Tuska z senatorami Koalicji Obywatelskiej trwało około dwóch godzin. Po jego zakończeniu o jego przebiegu wypowiedział się szef klubu senackiego KO Marcin Bosacki. Sam Tusk wypowiedział się krótko dla mediów, ale nie na temat spotkania.

Zgodziliśmy się z Donaldem Tuskiem, że Polska stoi przed kluczowym wyborem, czy będzie nadal w rodzinie cywilizowanych demokracji zachodu - powiedział Marcin Bosacki po wtorkowym spotkaniu z liderem PO. Sam Tusk miał przyznać, że kiedyś był zwolennikiem likwidacji Senatu, ale zmienił zdanie.

"Spotkanie było takie, jak sobie wymarzyliśmy, bardzo robocze o bardzo wielu konkretnych sprawach, z taką jednoczącą nas myślą strategiczną, że Polska stoi przed kluczowym momentem i kluczowym wyborem - albo nadal będzie w rodzinie cywilizowanych demokracji zachodu, czyli w Unii Europejskiej, albo niestety z tej rodziny PiS nas będzie coraz mocniej wyprowadzał" - powiedział Bosacki.

Rozmowa, jak dodał, była też o tym "jak wygrać wybory i jak pozbawić tę najgorszą władzę od 1989 roku rządów i jaka ma być w tym rola Senatu i senatorów KO". "To było bardzo konkretne i robocze spotkanie, ale bez celebrowania czegokolwiek" - powiedział Bosacki.

Senator Adam Szejnfeld dodał, że liczy, iż powrót Tuska spowoduje, że różne działające na własny rachunek ośrodki polityczne, takie jak Sejm, Senat, partie opozycyjne, zaczną blisko współpracować i działać w skoordynowany sposób.

Podczas spotkania, jak wynika z informacji PAP, poza Tuskiem wypowiedziało się wielu senatorów, m.in. szef klubu Marcin Bosacki, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, wicemarszałek Bogdan Borusewicz, Bogdan Klich, Marek Borowski, Jerzy Federowicz.

"Tusk mówił za krótko, a senatorowie za długo" - powiedział PAP jeden z senatorów KO.

Inny przyznał, że Tusk podczas spotkania wspominał czasy, gdy był wicemarszałkiem Senatu (w latach 1997-2001, w jego senackim gabinecie toczyły się rozmowy w sprawie utworzenia Platformy Obywatelskiej - PAP). Mówił, że zazdrości obecnym senatorom popularności medialnej, bo w tamtych czasach trzeba było się dużo namęczyć, żeby zainteresować media działalnością Senatu.

"Tusk przyznał się nam, że kiedyś, pod wpływem własnych doświadczeń, był zwolennikiem likwidacji Senatu, ale zmienił zdanie, bo dziś widzi, że raz na jakiś czas Senat okazuje się być bardzo potrzebny" - powiedział rozmówca PAP. (PAP)

autorzy: Piotr Śmiłowicz, Marta Rawicz

pś/ mkr/ godl/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%