Zamknij
REKLAMA

Żółwie błotne w Nadleśnictwie Siewierz

21:44, 22.08.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

6 żółwi błotnych zostało wpuszczonych do specjalnie przygotowanego oczka wodnego w Nadleśnictwie Siewierz.


7-10-letnie żółwie trafiły do Siewierza z inicjatywy Lasów Państwowych (Nadleśnictwa Siewierz) przy wsparciu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach.

Przepięknie wpisujące się w starodrzew dydaktyczne oczko wodne zostało urządzone we współpracy leśników z Przedsiębiorstwem „Promag” prowadzącym kopalnię dolomitu w Żelisławicach koło Siewierza oraz z firmą Żywiec Zdrój – producentem wody źródlanej z Rzeniszowa nieopodal Siewierza. Miejsce przygotowane dla żółwi jest z pewnością dużo lepsze niż np. w zoo, gdyż w Siewierzu żółwie będą żyły na świeżym powietrzu i w dużym akwenie wodnym.
W akcji wypuszczania żółwi wzięli udział m.in. Małgorzata Czyżewska z Dyrekcji Generalnej LP, Edward Suski, zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, Regionalny Konserwator Przyrody w Katowicach, Liliana Armatys, naczelnik Wydziału Ochrony Lasu RDLP w Katowicach, Ewa Cofała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Katowic, przedstawiciele samorządów oraz wielu mieszkańców Siewierza i okolic. Powiat Zawierciański reprezentowali pracownicy Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska - naczelnik Beata Szydłowska i inspektor Andrzej Guzik.
Czy żółwie zadomowią się na Łysej Górze? To się okaże już niebawem. Jeśli przetrwają najbliższą zimę, są duże szanse, aby ten gatunek na stałe tutaj zamieszkał.
Nadleśnictwo Siewierz zaprasza do Ośrodka Edukacji Leśnej wszystkich chętnych do obejrzenia żółwi błotnych w pięknej scenerii oczka wodnego. Więcej informacji na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach: http://www.katowice.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/UE7d/content/zolwie-blotne-plywaja-juz-w-nadlesnictwie-siewierz

[Powiat Zawiercie] 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA