„STOKROTKOWO” Łazy 2021- Wojewódzki Festiwal Dziecięcego Uśmiechu
W dniach 24 października – 7 listopada, Łazy staną się Wojewódzką Stolicą Dziecięcego Uśmiechu, a wszystko za sprawą Festiwalu „STOKROTKOWO”. Festiwal skierowany jest do dzieci w wieku 4-18 lat.
Do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne z terenu województwa śląskiego.
Dzięki pozyskanej dotacji w ramach konkursu „„Śląskie Lokalnie 2021-2023” , grupa Łazowskich Pasjonatów Działań Lokalnych – Grzegorz Piłka, Paweł Kleszcz, Stefania Wróbel - działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, zorganizuje wojewódzki festiwal piosenki dla dzieci. Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.
Festiwal odbędzie się w formie on-line – zgłoszenie należy wysłać do 24 października. Gala laureatów zaplanowana jest w dniu 7 listopada 2021.
Laureatów wyłoni komisja Jury składająca się z gwiazd polskiej sceny muzycznej:
Krzysztof Antkowiak – zadebiutował w branży muzycznej jako pięcioletnie dziecko. W 1986 roku wziął udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie. Otrzymał tam nagrodę jury. W połowie lat 80. można go było oglądać w programie telewizyjnym Jacka Cygana pt. „Dyskoteka pana Jacka. Zdobył ogromną popularność dzięki przebojowi „Zakazany owoc” (z tekstem Jacka Cygana i muzyką Krzesimira Dębskiego). W 1988 roku z tą właśnie piosenką wystąpił na 25. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę publiczności. płyta zatytułowana „Zakazany owoc” otrzymała certyfikat Złotej Płyty, a następnie Złotej Kasety. W 1990 roku Krzysztof Antkowiak zdobył I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Zamościu. Został też laureatem plebiscytu słuchaczy audycji Lato z Radiem, a piosenki w jego wykonaniu szybko zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów. W połowie lat 90. wrócił na rynek muzyczny, występując między innymi z Edytą Górniak. Nawiązał także współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, czego owocem był album zatytułowany „Delfin”. Jesienią 2017 roku telewizja Polsat wyemitowała ósmą edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w który, zajął 2 miejsce.
Joanna Kondrat - uznawana za jedną z najlepszych polskich autorek tekstów młodego pokolenia. Laureatka nagrody imienia Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, na tym samym Festiwalu. W listopadzie 2015 r. uhonorowana Nagrodą Specjalną w organizowanym pod auspicami Prezydenta RP plebiscycie Anioł Roku 2014, za całokształt osiągnięć i wysokie założenia artystyczne. W latach 2004-2007 odebrała główne nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie.W 2009 r. w Krakowie, na Festiwalu Korowód, została nagrodzona nagrodą Estrady Polskiej w Opolu za interpretację utworów Marka Grechuty. W roku 2011 nagrała autorską płytę Samosie.
Kamil Barański - klawiszowiec, pianista, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, akompaniator. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Magdy Steczkowskiej, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu Blues Symfonicznie Marzeny Ugornej oraz zespołu Nataszy Urbańskiej. Regularnie udziela się również w innych projektach.
Partnerami festiwalu są: Miasto i Gmina Łazy, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „KULTURNIAK” w Łazach.
Regulamin i karta zgłoszeń wraz z oświadczeniami do pobrania na stronie: https://zawiercie.powiat.pl/.../stokrotkowo-lazy-2021... oraz na stronie www.moklazy.pl
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz