Zamknij
REKLAMA

Straż Pożarna: 400 zgłoszeń dotyczących skutków burz, najwięcej na Śląsku

18:33, 20.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W poniedziałek niemal w całej Polsce obowiązują alerty przed burzami z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał je w 14 województwach. Ostrzeżeń nie ma jedynie w woj. pomorskim i w woj. zachodniopomorskim.

Do godz. 17 w poniedziałek strażacy odebrali 400 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków burz - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Najczęściej straż była wzywana w woj. śląskim, woj. opolskim i woj. wielkopolskim.

W związku z burzami strażacy do godz. 17 odebrali 400 zgłoszeń. "Najwięcej zdarzeń odnotowano w woj. śląskim 116, opolskim 86, wielkopolskim 50, łódzkim 38, dolnośląskim 36 oraz mazowieckim 35" - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak zaznaczył bryg. Kierzkowski, nikt nie został ranny.

W południowej połowie kraju alerty IMGW mają średni, drugi stopień. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 35 mm i silny wiatr osiągający w porywach nawet 100 km/h. Bliżej północy kraju - na obszarze województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i łódzkiego - ostrzeżenia mają najniższy, pierwszy stopień. Tam w czasie burz spaść może do 30 mm deszczu i wiać w porywach do 85 km/h.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%