Wydarzenie wypełniły uśmiechy, wzruszenia, inspirujące rozmowy oraz ogrom pozytywnej energii płynącej od naszych Seniorów.
[FOTORELACJA]1560[/FOTORELACJA]
Od wczesnego popołudnia na uczestników czekała bogata oferta atrakcji.
W specjalnie przygotowanych strefach seniorzy mogli skorzystać z porad dotyczących zdrowia, urody i relaksu.
Nie zabrakło również prezentacji lokalnych organizacji pozarządowych oraz instytucji, które na co dzień wspierają osoby starsze.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne, a także porady ekspertów z sanepidu, podologów czy kosmetologów.
Seniorzy chętnie uczestniczyli też w spotkaniach z Zawierciańskimi Amazonkami oraz specjalistami z zakresu profilaktyki i zdrowia psychicznego.
Dodatkowym atutem były warsztaty rękodzielnicze, w tym popularne szydełkowanie, które przyciągnęło zarówno początkujących, jak i pasjonatów.
O godzinie 15:30 scena MOK-u wypełniła się muzyką i emocjami.
Wystąpił chór ZUTW „Jurajskie Echo”, prezentując wzruszający i pełen harmonii repertuar.
Seniorzy otrzymali symboliczne klucze do miasta od Prezydent Zawiercia Anna Nemś oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zawierciu Michała Myszkowskiego
Klucze odebrały Prezes Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Grabowska, Przewodnicząca Rady Seniorów Teresa Krupa, Dorota Sołtysik - Prezes Zawierciańskich Amazonek oraz Janina Krasoń - przewodnicząca oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Zawierciu.
Życzenia dla Seniorów przekazała także Maria Milejska, Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego.
Podczas wydarzenia zaprezentowano film o Zawierciańskiej Radzie Seniorów, która świętuje jubileusz 10-lecia istnienia.
Publiczność obejrzała spektakl „Trzy Starsze Panie ABC” w wykonaniu Teatru Apogeum.
Sala nagrodziła artystów gromkimi brawami, doceniając humor, kunszt i ogromne zaangażowanie.
Sporo radości i śmiechu przyniósł także konkurs na najbardziej oryginalne nakrycie głowy – „Kreacje z Głową”.
Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, prezentując fantazyjne kapelusze i fascynatory, które zachwyciły zarówno jury, jak i publiczność.
Najciekawsze prace zostały nagrodzone, a atmosfera zabawy udzieliła się wszystkim obecnym.
[WIDEO]1047[/WIDEO]
Na zakończenie tego wyjątkowego dnia seniorzy przenieśli się do Pałacyku w Kromłowie, gdzie odbyła się nastrojowa, pełna uśmiechu i dobrej zabawy potańcówka.
Przy muzyce na żywo parkiet szybko zapełnił się miłośnikami tańca – wieczór upłynął w atmosferze radości i integracji.
Symboliczne, wspólne świętowanie pokazało, jak ważna jest aktywność społeczna osób starszych oraz jak wiele mogą oni wnieść swoją energią i doświadczeniem.
To był naprawdę wyjątkowy dzień – pełen serca, wspólnoty i dobrej zabawy!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Samorządy apelują o przyjazne dla środowiska obchody dn
Mnie widok cmentarzy pełnych zniczy zawsze wzrusza. Szkoda byłoby rezygnować z tej tradycji. Najbardziej mi się podobają znicze ziemne - po użyciu kładziesz na trawie i rozgniatasz butem. W materiale, z których są zrobione są nasiona, z których wyrastają potem kwiatki.
Aleksandra
18:55, 2026-01-08
Wielka promocja monografii „Kromołów 1193–1939”
Jak i czy można kupić tą monografię on line? Niestety do Kromołowa do Pałacyku już nie zdążę dojechać
Marian
17:36, 2025-11-28
Trzy serca, jeden świat – wernisaż w MOK Zawiercie
Dwa dni później DorotaDomagalska zmarła. Wielka strat dla kultury
Elska
14:38, 2025-11-11
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20