Polak w pierwszej rundzie miał "wolny los", w drugiej pokonał Hiszpana Pedro Martineza 6:1, 7:5, a w trzeciej wygrał z Amerykaninem Marcosem Gironem 6:3, 1:6, 6:1.
Rozstawiony z nr 30. Hubert Hurkacz pokonał Czecha Jakuba Mensika 7:6 (7-5), 4:6, 7:6 (7-5) w 1/8 finału turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Pojedynek trwał trzy godziny i dwa razy był przerywany przez opady deszczu.
Było to drugie spotkanie 28-letniego wrocławianina z młodszym o prawie dziewięć lat Czechem. Przed rokiem w 2. rundzie Australian Open po pięciosetowym meczu górą był Polak. Pod koniec marca 19-latek z Prościejowa wsławił się tym, że wygrał "tysięcznik" w Miami. Wówczas w finale pokonał Novaka Djokovica po dwóch tie-breakach. Porażka uniemożliwiła Serbowi zanotowanie setnego tytułu ATP.
Wtorkowy pojedynek Polaka z występującym z numerem 20. Mensikiem od początku był zacięty. Obaj tenisiści, mierzący po 196 cm wzrostu, słyną z mocnego serwisu. W pierwszej partii nie było przełamań, choć Hurkacz miał kłopoty przy stanie 4:5. Obronił wówczas trzy piłki setowe, a ostatecznie wygrał seta w tie-breaku.
Drugiego zaczął od prowadzenia 1:0, ale padający coraz mocniej deszcz sprawił, że przy równowadze w drugim gemie sędzia przerwał zawody. Do rywalizacji wrócono po niespełna 15-minutowej przerwie. Przy stanie 3:3 doszło do pierwszego przełamania, dokonał tego Mensik. To był przełomowy moment seta, utalentowany Czech ostatecznie zwyciężył 6:4.
Trzecia partia przebiegała bez przełamań. Przy stanie 3:2 dla Hurkacza, gdy trwał szósty gem (Czech prowadzi w nim 40-15), ponownie zaczął padać deszcz i znów zawodnicy musieli przerwać rywalizację. Tym razem rozbrat z grą trwał ponad dwie godziny. Po jej wznowieniu dalej zawodnicy byli pewni własnego "atomowego" podania. Seria asów Mensika doprowadziła do drugiego w spotkaniu tie-breaka.
W nim Czech rozpoczął od prowadzenia 3-0. Polak wyrównał straty i objął prowadzenie 5-4. Rywal popełnił podwójny błąd serwisowy, co wykorzystał wrocławianin, przechodząc do ćwierćfinału. Tym samym wyrównał swoje osiągnięcie sprzed roku w Rzymie.
Jego następnym rywalem będzie zwycięzca z pary Amerykaninem Tommym Paul (nr 11.) - Australijczyk Alex De Minaur (7.).
Wynik 1/8 finału singla:
Hubert Hurkacz (Polska, 30) - Jakub Mensik (Czechy, 20) 7:6 (7-5), 4:6, 7:6 (7-5). (PAP)
bia/ mask/ cegl/
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04
Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy w Zawierciu
jak zwykle Wasi reporterzy na miejscu:)
speedo
06:14, 2024-12-03
Jak spełniono marzenia strażaków z Zawiercia?
Nic nowego znowu władza piastuje swojego 👎
Henryk
18:22, 2024-11-11
Wielki Sukces Festynu Charytatywnego z sercem!
Super wydarzenie
Paulina
17:52, 2024-09-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz