Zamknij

PŚ we wspinaczce sportowej - triumf Aleksandry Mirosław na inaugurację

21:04, 13.04.2024 PAP Aktualizacja: 21:38, 13.04.2024
Skomentuj PAP PAP

Mirosław, do której należy rekord globu, w eliminacjach była szósta, ale w fazie pucharowej nie dała rywalkom szans.

Aleksandra Mirosław triumfowała w pierwszych w sezonie olimpijskim zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w chińskim Wujiang. W finale pokonała Natalię Kałucką. Czwarta była najszybsza w piątkowych kwalifikacjach Aleksandra Kałucka.

Najszybciej pobiegła w finale, w którym uzyskała czas 6,24. Natalia Kałucka, mistrzyni świata z 2021 roku i złota medalistka ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich, gdy w finale pokonała... Mirosław, była wolniejsza o 0,51.

Aleksandra Kałucka w pojedynku o trzecie miejsce uległa Chince Jimin Jeong.

Wśród mężczyzn zwyciężył Chińczyk Peng Wu, który w finale okazał się szybszy od Samuela Watsona. 18-letni Amerykanin w piątek w eliminacjach ustanowił rekord świata 4,79. Marcin Dzieński odpadł w kwalifikacjach zajmując 43. pozycję.(PAP)