Zamknij
REKLAMA

IMGW: ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem dla siedmiu województw

17:45, 22.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zgodnie z tym alertem, IMGW prognozuje, że wystąpią tam burze i opady deszczu okresami o natężeniu silnym. Prognozowana wysokość opadów to miejscami od 20 mm do 50 mm, a lokalnie nawet 80 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie może padać grad.

IMGW wydał w poniedziałek po południu ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnymi burzami i deszczami dla siedmiu województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Dotyczy ono woj. łódzkiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz części woj. wielkopolskiego. Na tym obszarze opady deszczu miejscami wyniosą od 20 mm do 40 mm, a lokalnie nawet 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 75 km/h. Może też padać grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA