Zamknij
REKLAMA

Specjalna pomoc dla przedsiębiorców od miasta!

21:18, 23.03.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj

Pomoc dla przedsiębiorców 

Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski przedstawił doraźne rozwiązania dla przedsiębiorców związane ze stanem epidemii. Poniżej komunikat w tej sprawie.

Szanowni Państwo, obecna, nadzwyczajna sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, w tym również dla przedsiębiorców. Wiele osób prowadzących własny biznes pisze do mnie i dzwoni, pytając o doraźne rozwiązania.

Mam świadomość, że jest to dopiero pierwszy krok w tym trudnym momencie. Po analizie, proponujemy kilka rozwiązań, które możemy wprowadzić, by już w tej chwili pomóc właścicielom przedsiębiorstw. Niezależnie od pakietu proponowanego przez rząd.

Stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii mają negatywny wpływ na lokalny biznes. Doszło do tego, że przedsiębiorcy muszą ograniczać lub też czasowo ograniczać swoją działalność. W tej trudnej sytuacji, już od kilku dni, zastanawialiśmy się nad rozwiązaniami, które mogą pomóc firmom z Zawiercia.

Propozycja dotyczy odroczenia terminu płatności i/lub rozłożenie na raty na 6 miesięcy:

  • kwot podatków lokalnych
  • czynszu za najem lokali użytkowych, które są w zasobie gminy
  • opłat za dzierżawę gruntu
  • To nie wszystko, ponieważ w wyjątkowych przypadkach jest możliwość umorzenia wskazanych zaległości w związku ze stanami: zagrożenia epidemicznego i epidemii. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim:

  1. WYDZIAŁ PODATKÓW, tel. 32 67 22 242

(mail: [email protected])

  1.  WYDZIAŁ NIERUCHOMOŚCI, GOSPODARKI MIEJSKIEJ I TRANSPORTU, tel. 32 67 22 253

(mail: [email protected])

Aktualne informacje na temat sytuacji w mieście znajdziecie tutaj: https://bit.ly/2UfEMQJ

[Prezydent Miasta Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Nawrotek SławomirNawrotek Sławomir

0 0

Szanowny Panie Prezydencie. Miesiące styczeń,luty dla branży hotelarskiej ogólnie są miesiącami słabymi finansowo,ponieważ są to tzw. "miesiące martwe" w turystyce,lecz płaciliśmy podatki bez względu na problemy z płatnościami np. ZUS,PIT,CIT i inne . Miesiąc marzec jest dla nas miesiącem w którym postanowiliśmy ( z racji na przepisy związane z gastronomią) wstrzymać wszelką działalność,określają ten stan dosadniej nie zarabiamy nic jednocześnie zatrudniając ponad 50 osób. Jeśli ta sytuacja potrwa zgodnie z tym co dzisiaj obserwujemy jesteśmy przekonani o tym że koniecznością przykrą dla nas będzie fakt zwolnień pracowników . Forma czasowego zwolnienia z podatku od nieruchomości na wstępny okres 3 miesięcy była by formą realnej pomocy . 10:13, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone