Zamknij
REKLAMA

MZ: odnotowano dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem; łącznie 49 przypadków

15:47, 12.03.2020 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
PAP

"Pan minister informował przed chwilą o jednym dodatkowym przypadku, w tej chwili są jeszcze dwa przypadki - Szczecin i Opole. To najnowsza informacja na teraz" - powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 49 osób zarażonych SARS-CoV-2. W środę odnotowano jeden przypadek śmiertelny. To pacjentka, która hospitalizowana była w Poznaniu. Jej stan był ciężki, cierpiała też na inne choroby. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

Rząd w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował w środę, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.(PAP)

autorka: Marcin Chomiuk, Klaudia Torchała

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AldekAldek

2 0

Czy to koniec świata będzie? 16:01, 12.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone