Zamknij
REKLAMA

WAKACYJNE BEZPIECZEŃSTWO Z CENTRUM ROZWOJU LOKALNEGO, SIATKARZAMI I STRAŻAKAMI

22:11, 23.08.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zawierciańscy policjanci wraz z przedstawicielami Centrum Rozwoju Lokalnego, siatkarzami klubu Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz ze strażakami z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej promowali bezpieczeństwo wśród najmłodszych. Działanie zostało przeprowadzone w centrum Zawiercia, a udział w nim wziął również Sznupek - maskotka śląskiej Policji.

Kolejny raz zawierciańscy policjanci we współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego przeprowadzili wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego rejonu. Tym razem do akcji przyłączyli się strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także siatkarze klubu Aluron Virtu CMC Zawiercie. Dla CRL-u dzisiejsza akcja była zakończeniem cyklicznych spotkań z mieszkańcami Zawiercia i Myszkowa, podczas których rozmawiali o bezpieczeństwie szczególnie najmłodszych. Akcjom tym towarzyszyła zabawa w postaci układania mega puzzli. W działaniach brali udział również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, którzy szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu nad wodą, a także zagrożeniom związanym z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Dzisiejsze działanie było szczególne, bo zaangażowali się w nie również siatkarze, którzy razem z policjantami zachęcali do bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” promowano bezpieczne zachowania nad akwenami. Przypomniano najmłodszym, jak należy zachować się nad jeziorem, czy nad morzem, a także na jaki numer alarmowy należy zadzwonić w chwili zagrożenia. Po teorii przyszedł czas na zabawę, czyli układanie mega puzzli z siatkarzami, co sprawiło dzieciom ogromną radość. Kolejną atrakcją był wóz strażacki i radiowóz. Dzieci mogły też przywitać się ze Sznupkiem - maskotką śląskiej Policji oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Pomimo tego, że dzisiejsza akcja była skierowana szczególnie do dzieci, nie zapomniano o młodzieży, dorosłych i seniorach. Przy stoisku informacyjnym można było sprawdzić się w roli ratownika, wykorzystując do tego fantom, bądź zobaczyć, jaki wpływ na widzenie i poruszanie się mają środki psychoaktywne i alkohol. A to dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zawierciu, która użyczyła na dzisiejsze przedsięwzięcie alko i narko gogli. Przygotowano też ulotki i broszury informacyjne skierowane do młodzieży, dorosłych i seniorów, przestrzegające przed różnego rodzaju zagrożeniami.

[KPP Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA