Zamknij
REKLAMA

Myśliwska będzie zmodernizowana!

22:38, 28.03.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

W czasie sesji 27 marca zawierciańscy radni podjęli bardzo ważną uchwałę. Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że ul. Myśliwska na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 791 w Zawierciu do drogi krajowej nr 78 w Porębie zostanie prawdopodobnie wyremontowana.

Warto wyjaśnić, że jest to droga powiatowa i dziś (28 marca) nad uchwałą mają się pochylić radni powiatowi. Zawierciańscy radni podjęli decyzję o pomocy powiatowi w przebudowie ulicy. Miasto na ten cel przeznaczy około 500 tysięcy zł. 100 tysięcy złotych dołoży gmina Poręba. Cała inwestycja ma kosztować około 4 miliony 468 tysięcy zł. Powiat liczy na jej dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego WSL.

W dalszej części radni dyskutowali między innymi o możliwości utworzenia w przyszłości klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Zawierciu (w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych). Z uwagi na małe zainteresowanie uczniów stworzenie tego typu klasy nie jest obecnie możliwe. Omówiony został także program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. - Nie udało nam się do tej pory takiej klasy (sportowej - przyp. red.) utworzyć z powodu braku chętnych. Owszem było kilkanaście osób zainteresowanych, dwanaście w roczniku, ale to jest za mało żeby tworzyć klasę sportową. W tym roku utworzenie jakiejkolwiek klasy sportowej nie wchodzi w grę ze względu na to, że nabór do klas pierwszych, czwartych, siódmych został zamknięty 18 marca – wyjaśnił radnym dyrektor SP 3 Jacek Bożek.

Zaznaczył jednocześnie, że bardzo dobrym pomysłem byłoby zwiększenie pozalekcyjnych zajęć sportowych. Z całą stanowczością podkreślił jednak, że tworzenie klas sportowych w mieście wielkości Zawiercia jest bardzo trudne. Część radnych chciała uchwały intencyjnej w sprawie utworzenia klasy sportowej w „trójce”, ale z tego pomysłu się wycofała. - Mamy małe nabory w tym roku jeżeli chodzi o roczniki klasy trzeciej, dlatego na tę chwilę nie jest możliwe stworzenie klas sportowych. Istnieje klasa sportowa w Szkole Podstawowej nr 9 i ona będzie funkcjonowała, ale nie wiem, czy uda się nabór do kolejnej klasy. (…) Jeżeli chodzi o klasy sportowe rozważaliśmy różne warianty, dlatego został otwarty nabór w tym roku. Zainteresowanie jest jednak niewielkie – mówił prezydent miasta Łukasz Konarski.

- Będziemy się starali, aby od przyszłego roku powstały siatkarskie klasy sportowe – dodał prezydent, nawiązując do swojego ostatniego spotkania z prezesem Aluronu Virtu Warty Zawiercie Kryspinem Baranem. Na sali nie zabrakło kibiców tego klubu. Łukasz Konarski przypomniał, że miasto musi się zmierzyć z wieloma innymi trudnymi problemami. - Mamy wyemitowane obligacje i mamy długi, które będziemy spłacać – zaznaczył. Przypominamy, że mieszkańcy mogą śledzić przebieg sesji na żywo na zawiercie.sesja.pl. Znajdują się tu również archiwalne nagrania z obrad.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone