Zamknij

MI: z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono ponad 1,27 mln pasażerów

10:37, 14.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Łącznie, od wybuchu wojny na Ukrainie, tj. od 24 lutego br. do 13 czerwca br., ze stacji Chełm, Hrubieszów, Dorohusk, Przemyśl, Krościenko, Hrebenne i Jarosław odprawiono ponad 1,27 mln pasażerów w różnych kierunkach Polski, w tym ponad 1 mln pociągami stałego kursowania i prawie 174 tys. pociągami specjalnymi" - poinformował resort w komunikacie.

Od czasu rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę do 13 czerwca tego roku z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono ponad 1,27 mln osób podróżujących koleją - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury (MI).

Dodano, że od 24 lutego do 13 czerwca tego roku z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono 5 tys. 373 pociągi, w tym 4 tys. 872 pociągi stałego kursowania i 501 dodatkowych.

Z danych Ministerstwa Infrastruktury wynika też, że do 13 czerwca tego roku z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma, Krakowa i Gdyni) wyjechało 2 tys. 926 pociągów z uchodźcami, w tym 2 tys. 629 pociągów stałego kursowania i 297 specjalnych, którymi uchodźcy kierowali się do Niemiec i Czech. Przewiozły one prawie 940 tys. osób.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%