Uruchomiony właśnie nabór stanowi drugi moduł Programu Ciepłownictwo Powiatowe. Pierwszy – ogłoszony 31 października 2025 r. i trwający do 31 grudnia 2025 r. – dotyczył finansowania w formie dotacji ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO), a przewidziana na ten cel kwota wyniosła 640 mln złotych.
Obecny moduł programu, o budżecie w wysokości 300 mln złotych, dotyczy dofinansowania w formie pożyczki - ze środków własnych NFOŚiGW. Wsparciem objęta jest budowa, modernizacja i przebudowa instalacji o łącznej mocy zainstalowanej co najmniej 0,5 MWt. wykorzystujących OZE i technologie niskoemisyjne do produkcji ciepła w systemach ciepłowniczych.
Zgodnie z komunikatem NFOŚiGW dofinansowanie może zostać udzielone na instalacje: wykorzystujące do produkcji energii cieplnej wyłącznie OZE; pracujące w warunkach kogeneracji wykorzystujące wyłącznie OZE; pracujące w warunkach wysokosprawnej kogeneracji (z wyłączeniem instalacji wykorzystujących paliwa kopalne inne niż gaz ziemny), w których do produkcji energii wykorzystuje się: energię ze źródeł odnawialnych, gaz ziemny oraz ciepło odpadowe.
Elementem inwestycji może być również przyłącze do sieci ciepłowniczej, elektroenergetycznej i gazowej, a także magazyn ciepła zintegrowany z jednostką wytwórczą OZE. Do dofinansowania kwalifikują się instalacje, z których co najmniej 70 proc. ciepła użytkowego wytworzonego w tej instalacji w roku kalendarzowym zostanie wprowadzone do publicznej sieci ciepłowniczej.
Pożyczka może objąć do 100 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Więcej informacji o naborze można znaleźć TUTAJ. Regulamin naboru wniosków publikujemy w formie załącznika poniżej.
mam/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Wielka promocja monografii „Kromołów 1193–1939”
Jak i czy można kupić tą monografię on line? Niestety do Kromołowa do Pałacyku już nie zdążę dojechać
Marian
17:36, 2025-11-28
Trzy serca, jeden świat – wernisaż w MOK Zawiercie
Dwa dni później DorotaDomagalska zmarła. Wielka strat dla kultury
Elska
14:38, 2025-11-11
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04