W sobotę, w powtórzonej drugiej turze wyborów na stanowisko przewodniczącego Polski 2050 Pełczyńska-Nałęcz zwyciężyła otrzymując 350 głosów. Jej kontrkandydatkę - Paulinę Hennig-Kloskę poparło 309 osób.
Hołownia we wtorek na platformie X udostępnił wspólne zdjęcie ze spotkania z nową szefową partii. We wpisie podziękował jej za „świetną rozmowę” i ocenił, że partia jest bezpieczna w jej rękach. „Działamy!” - dodał polityk.
Pełczyńska-Nałęcz odnosząc się do wpisu Hołowni napisała, że ona również bardzo dziękuje za tę rozmowę. „To zaszczyt i odpowiedzialność prowadzić dalej Polskę 2050. Idziemy i działamy razem!” - dodała nowa przewodnicząca.
W poniedziałek, na pierwszej oficjalnej konferencji prasowej po wyborach, Pełczyńska-Nałęcz pytana czy Hołownia pogratulował jej zwycięstwa zapewniła, że wicemarszałek Sejmu zadzwonił do niej z gratulacjami „dwie minuty po ogłoszeniu wyniku wyborów”.
O przywództwo w partii po Szymonie Hołowni w pierwszej turze wyborów ubiegało się pięcioro jej członków – oprócz Pełczyńskiej-Nałęcz i Hennig-Kloski byli to także parlamentarzyści – Ryszard Petru, Joanna Mucha i Rafał Kasprzyk.
Natomiast Hołownia we wrześniu ub.r. poinformował, że nie będzie ponownie ubiegał się o funkcję przewodniczącego partii. Poprzednio władze ugrupowania zostały wybrane na początku 2023 r.; w styczniu br. minęła ich trzyletnia kadencja. (PAP)
pab/ rbk/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zawiercie365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Samorządy apelują o przyjazne dla środowiska obchody dn
Mnie widok cmentarzy pełnych zniczy zawsze wzrusza. Szkoda byłoby rezygnować z tej tradycji. Najbardziej mi się podobają znicze ziemne - po użyciu kładziesz na trawie i rozgniatasz butem. W materiale, z których są zrobione są nasiona, z których wyrastają potem kwiatki.
Aleksandra
18:55, 2026-01-08
Wielka promocja monografii „Kromołów 1193–1939”
Jak i czy można kupić tą monografię on line? Niestety do Kromołowa do Pałacyku już nie zdążę dojechać
Marian
17:36, 2025-11-28
Trzy serca, jeden świat – wernisaż w MOK Zawiercie
Dwa dni później DorotaDomagalska zmarła. Wielka strat dla kultury
Elska
14:38, 2025-11-11
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20