Zamknij

Gdańsk: policja rozbiła szajkę kieszonkowców działających na dworcu

14:14, 25.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska poinformowała PAP w czwartek, że w związku z nasileniem zgłoszeń o kradzieżach kieszonkowych na terenie dworca we Wrzeszczu oraz w pociągach powołano specjalną grupę, która zajęła się rozpracowaniem kieszonkowców.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu we współpracy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Gdańska i pracownikami PKP Intercity S.A. rozpracowali grupę kieszonkowców. Zatrzymani do tej sprawy trzej mężczyźni, którzy okradali pasażerów pociągów, już usłyszeli zarzuty.

"Przez ostatnie dwa tygodnie funkcjonariusze zatrzymali trzech członków tej grupy. Podejrzani to mężczyźni w wieku 44, 53 i 54 lat. Do zatrzymań doszło w rejonie dworca we Wrzeszczu oraz na terenie szpitala" - dodała Ciska.

Przestępcy mieli ściśle określone role w procederze. Do kradzieży dochodziło na peronach stacji Gdańsk Wrzeszcz lub w pociągu, krótko po tym, jak wsiadł do niego pasażer.

Dwóch z zatrzymanych tzw. tycerzy stwarzało sztuczny tłok, po to, by trzeci sprawca tzw. robotnik wyciągał z bagaży, torebek lub z kieszeni łupy.

"Jeżeli w portfelu były pieniądze sprawcy dzielili się nimi oraz robili zakupy kradzionymi kartami lub też spieniężali kradzione przedmioty takie jak telefony komórkowe. Policjanci ustalili dziewięć osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością grupy" - tłumaczyła gdańska funkcjonariuszka.

Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą i docierają do kolejnych pokrzywdzonych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzieże telefonów komórkowych, dokumentów, kart płatniczych oraz za nieautoryzowane transakcje takimi kartami.

Dwaj zatrzymani byli już wcześniej notowani i karani za podobne czyny, więc za udowodnione im przestępstwa będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Za przestępstwo kradzieży w warunkach recydywy grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%