Zamknij
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia: zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem, 21 nowych przypadków

21:31, 16.03.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. podkarpackiego. Jak podaje resort, pacjenci są w stanie stabilnym.

Ministerstwo poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Łącznie w Polsce potwierdzono 177 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w poniedziałek 52. Do tej pory zmarły cztery osoby.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. (PAP)

autor: Karolina Mózgowiec

kmz/ mhr/

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

rozsądny...rozsądny...

0 0

tak na targu w wuhan... tam jest jakiś ośrodek badawczy nad wirusami czy jakoś tak i ktoś w to wierzy że to od targu w wuhan od jakichś nietoperzy które tam były od stuleci xd ? ahaha problemem tego świata jest próba robienia z ludzi idiotów i i próba mydlenia oczu i zatajania faktów przed opinią publiczną, oraz brak zdecydowanych działań w tego typu przypadkach. " Żeby zło zwyciężyło wystarczy tylko aby ludzie dobrze pozostali na nie obojętni..." 22:36, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone