Zamknij

Ocieplanie kurnika pianką PUR – jak to zrobić?

10:32, 27.03.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:32, 27.03.2024

W przypadku budynków inwentarskich typu kurnik duże starty energetyczne mają źródło w przepływie powietrza. Możesz jednak uniknąć mostków termicznych, jeśli dobrze zaizolujesz obiekt. Pojawia się wobec tego pytanie, jakim materiałem ocieplić kurnik, aby ograniczyć do minimum starty energii? Godnym polecenia rozwiązaniem jest zastosowanie piany natryskowej. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ocieplanie pianką PUR.

W jaki sposób ocieplić kurnik?

Jeśli chcesz hodować kury, to musisz zapewnić im odpowiednie warunki do życia, aby niosły dużo jaj, nie chorowały i prawidłowo się rozwijały. Po wybudowaniu kurnika niezwykle ważne jest jego właściwe ocieplenie, co przełoży się na optymalne warunki termiczne przez cały rok. Zaleca się utrzymywać w nim temperaturę osiemnastu stopni Celsjusza, która jest optymalna dla kur niosek. Nie dopuszczaj do tego, aby spadła ona poniżej sześciu stopni Celsjusza.

Jeśli warunki temperaturowe mają być optymalne, to zadbaj o odpowiednie ocieplenie i zaizolowanie okien, właściwy poziom ściółki i ułożenie snopków słomy na zewnątrz obiektu. Do ocieplenia kurnika rewelacyjnie nadaje się pianka PUR, która pozwala skończyć z problem nadmiernego tracenia ciepła przez przepływ powietrza. Kluczowe jest zaizolowanie miejsc, które łączą dach ze ścianką kolankową i pozostałymi jego elementami oraz okolic wywietrzników. W przypadku pianki poliuretanowej możesz liczyć na przeciwdziałanie przepływom powietrza i zredukowanie strat cieplnych.

Piankę PUR aplikuje się natryskowo, czyli pod ciśnieniem. W ten sposób tworzy się twarda warstwa, która zapobiega infiltracji powietrza. Zastosuj ją, jeśli zależy Ci na wyeliminowaniu problemu z mostkami termicznymi. Pianka poliuretanowa to również sposób na zatrzymanie gazów i zapachów. Jest materiałem uniwersalnym, o szerokim zastosowaniu. Możesz nanieść ją na dowolne powierzchnie – drewniane, blaszane, styropianowe. Nie ma problemu z jej aplikacją na dachówki czy pustaki. Wystarczy urządzenie do natryskowej aplikacji pianki, aby dokładnie wstrzyknąć ją do wszystkich miejsc. Dotrzesz z materiałem nawet do trudno dostępnych miejsc. Pianka się rozpręża w kontakcie z powietrzem, zwiększa mocno swoją objętość i przywiera do powierzchni.  

Jakie właściwości ma pianka PUR?

Pianka poliuretanowa świetnie nadaje się do ocieplenia kurnika z wielu powodów. Jest to bardzo skuteczny materiał izolacyjny, który ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury w budynku. Zmniejsza koszty ogrzewania, co przekłada się na spore oszczędności, szczególnie w okresie zimowym. W przypadku pianki PUR nie musisz przejmować się pyleniem, czyli unoszeniem się w powietrzu szkodliwych drobinek. Nie są wchłanianie żadne drobnoustroje ani zabrudzenia. Ułatwia utrzymanie czystości w kurniku i zapobiega rozwojowi chorób wśród drobiu. Zdecyduj się na takie rozwiązanie, jeśli zależy Ci na hodowli zdrowych zwierząt oraz ich wzroście.

Wyeliminowany zostaje też problem rozmnażania się gryzoni i innych zwierząt futerkowych. Pianka poliuretanowa nie sprzyja zakładaniu przez nich gniazd. Tego typu materiał izolacyjny jest bardzo trwały, łatwy do utrzymania w czystości. Możesz myć go za pomocą myjki ciśnieniowej. Mocny strumień nie przyczyni się do uszkodzeń mechanicznych. Ocieplenie budynku pianką PUR zajmuje niewiele czasu. Najczęściej wystarczy jeden dzień do wykonania termomodernizacji. Izolacja wykonana przy użyciu pianki poliuretanowej jest niepodatna na działanie kwasów i zasad. Można także mówić o odporności na grzyby i pleśnie. Jeśli natomiast nie chcesz samodzielnie wykonywać termoizolacji, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie specjalizującej się w tym firmie. Jeśli więc szukasz odpowiedniej, warto odwiedzić stronę https://www.izolmax.pl/ i dowiedzieć się więcej.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%