Zamknij
REKLAMA

Jak wyczyścić płytki po remoncie?

14:12, 07.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Czyszczenie płytek po remoncie może okazać się prawdziwym koszmarem, gdy nie mamy pod ręką odpowiednich preparatów czyszczących czy profesjonalnych maszyn czyszczących. Płytki najczęściej odznaczają się nieregularną teksturą, przez co czyszczenie ich powierzchni, na której osadza się kurz i brud może spędzać sen z powiek, jako że zanieczyszczenia często wtapiają się w strukturę płytek. Jak postępować z płytkami, aby po przeprowadzonym remoncie dalej prezentowały się niczym nowe?

 

Czyszczenie płytek po remoncie

Czyszczenie płytek może okazać się szczególnie wymagające, gdy mamy do usunięcia z płytek klej lub zabrudzenia po fugowaniu. W przypadku kleju koniecznie wszelkie zanieczyszczenia trzeba wyczyścić przed jego całkowitym zaschnięciem. A co jeśli nam się to nie uda? W takim przypadku trzeba będzie sięgnąć po metody chemiczne i mechaniczne. Najlepszym rozwiązaniem jest nawilżenie zabrudzonej powierzchni, a następnie pokrycie jej odpowiednią chemią do czyszczenia, Trzeba odczekać kilka minut od nałożenia preparatu i przygotować szczoteczkę lub szmatkę, dzięki której pozbędziemy się uciążliwego zabrudzenia. Pamiętaj, aby przed sprzątaniem z wykorzystaniem środków chemicznych najpierw przeprowadzić próbę na ich małym fragmencie w celu sprawdzenia, czy płytki nie zostaną uszkodzone.

Codzienne czyszczenie płytek

W przypadku codziennego czyszczenia płytek można stosować delikatniejsze środki do mycia przeznaczone do płytek gresowych w zestawieniu z miękkimi gąbkami i ściereczkami z mikrofibry. W przypadku cięższych zabrudzeń widocznych na płytkach konieczna może okazać się szczotka, dzięki której zdrapiemy uporczywe zabrudzenia. W przypadku dużej ilości kurzu płytki należy najpierw odkurzyć, a następnie przetrzeć je mopem lub ściereczką i pozostawić do wyschnięcia. W przypadku płytek ułożonych na zewnątrz warto wyposażyć się w myjkę ciśnieniową, dzięki której szybko i sprawnie usuniemy wszystkie zabrudzenia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%