Zamknij

PIJANY KIEROWAŁ CYSTERNĄ. TRAFIŁ DO SZPITALA.

19:15, 26.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzą czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj około 11.30 na 417. kilometrze autostrady A1. Ze wstępnym ustaleń wynika, że 43-letni kierowca utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ciągnik siodłowy z naczepą przewrócił się na bok, blokując drogę w kierunku Łodzi.

Jeszcze kilka godzin potrwa usuwanie skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w miejscowości Mykanów na autostradzie A1. Kierujący zespołem pojazdów, 43-letni mieszkaniec województwie kujawsko-pomorskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Cysterna, którą kierował, przewróciła się na bok, powodując wyciek przewożonej tzw. gęstwy drożdżowej, blokując pasy ruchu w kierunku Łodzi. Kierujący z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, był pijany. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Kierowco - bądź świadomy konsekwencji prawnych:

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.

Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nawet 15 lat.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości, musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Alkohol prowadzi m.in. do:

zmniejszenia szybkości reakcji;

ograniczenia pola widzenia;

błędnej oceny odległości i szybkości;

błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli i koncentracji;

rozproszenia uwagi oraz senności.

Bądź odpowiedzialny! Piłeś? Nie jedź! To proste!

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%