Zamknij
REKLAMA

Trzy miesiące aresztu za czynną napaść na policjanta i przemoc wobec bliskich

20:50, 05.11.2020 | D.D
Skomentuj Trzy miesiące aresztu za czynną napaść na policjanta i przemoc wobec bliskich
REKLAMA

Trzy miesiące aresztu - taki środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec mieszkańca gminy Łazy, który podczas interwencji dokonał czynnej napaści na policjantkę. Mężczyzna znieważył też mundurowych. Chciał wymusić na nich odstąpienie od czynności. Dodatkowo 59-latek znęcał się psychicznie nad bliskim, a także im groził. Teraz odpowie za swoje czyny.

 

Policjanci z Łaz otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu awanturował się i atakował swoich bliskich. Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna znęcał się nad rodziną, a także groził swoim bliskim. W trakcie przeprowadzanych czynności, mundurowi zostali zaatakowani przez agresywnego 59-latka. Mieszkaniec gminy Łazy próbował siłą zmusić policjantów do odstąpienia od czynności. Znieważył i naruszył nietykalność stróżów prawa. Dopuścił się też czynnej napaści na policjantkę, usiłując zadać jej cios siekierką. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał zarzuty. W sobotę sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Przypominamy!

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat,natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat więzienia.

 

 

[KPP Zawiercie]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA