Zamknij
REKLAMA

Lgota Murowana NIELETNI BEZ UPRAWNIEŃ KIEROWAŁ POJAZDEM

11:56, 02.09.2020 | D.D
Skomentuj Lgota Murowana NIELETNI BEZ UPRAWNIEŃ KIEROWAŁ POJAZDEM
REKLAMA

Pomimo apeli do rodziców na naszych drogach policjanci nadal zatrzymują nieletnich nie posiadających uprawnień do kierowania. Przypominamy! Osoby bez uprawnień narażają siebie i swoich opiekunów na konsekwencje prawne w przypadku kontroli drogowej.

W dniu wczorajszym policjanci zawierciańskiego Wydziału Ruchu Drogowego, w miejscowości Lgota Murowana DK-78 , zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h.

W trakcie podjętych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że kierującym jest 16-latek, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Pojazd którym kierował nie posiadł aktualnych badań technicznych w związku z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Policjanci nieletniego i pojazd którym kierował przekazali pod opiekę rodziny. Sprawą 16-latka, który bez uprawnień kierował samochodem zajmie się sąd rodzinny.

Na tym jednak nie koniec konsekwencji gdyż zgodnie z art. 96§1 Kw, właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień podlega karze grzywny (od 20 do 5 000 złotych).

[KPP Zawiercie]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA