Zamknij
REKLAMA

KONTROLE AUTOKARÓW W POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM

23:10, 14.07.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zawierciańscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami na letni wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Przypominamy organizatorom, że chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinna być zgłaszana z kilkudniowym wyprzedzeniem.

 

 

Autokary, którymi podróżujemy, zazwyczaj są nowoczesne i dobrze przygotowane technicznie. Zdarzają się jednak przypadki rażącego zaniedbania i bezmyślności, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierowców, dokumenty, a także stan techniczny pojazdów. W przypadku wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy należy nie dopuścić do dalszej jazdy, a swoje spostrzeżenia przekazać policjantom. Organizatorzy i opiekuni zorganizowanych wyjazdów powinni zgłaszać chęć skontrolowania autokaru z kilkudniowym wyprzedzeniem, kontaktując się z Wydziałem Ruchu rogowego KPP w Zawierciu. Pozwoli to na odpowiednie zaplanowanie służby oraz usprawni wykonanie tych czynności.

Informację można przekazać telefonicznie pod numerem 47 85 35 290 lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected] 

Sprawdzenie pojazdów przewożących dzieci na letni wypoczynek, w uzasadnionych przypadkach będzie również wykonywane na trasie ich przejazdu.

Dla wszystkich autokarów wyjeżdżających z terenu powiatu zawierciańskiego przygotowano stałe miejsce kontroli. Wyznaczono je na parkingu za Okręgową stacją kontroli pojazdów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24 w Zawierciu.

Policjanci przypominają, że rodzice mogą również samodzielnie sprawdzić autokar, którym wysyłają swoje pociechy na wypoczynek. Dzięki e-usłudze „Bezpieczny Autobus” korzystając z tabletu czy smartfona uzyskamy informacje o ubezpieczeniu OC, aktualnych badaniach technicznych oraz informacje techniczne dotyczące sprawdzanego pojazdu.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA