Zamknij
REKLAMA

Tymczasowy areszt dla wnuczka

13:17, 17.04.2020 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

Na trzy miesiące trafił do aresztu 21-latek, który znęcał się nad swoją babcią. Wobec mężczyzny stosowane były już inne środki zapobiegawcze. Niestety, 85-latka wciąż musiała uciekać ze swojego mieszkania przed wnuczkiem. Teraz mieszkańcowi Zawiercia grozi kara do 5 lat więzienia.

Dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do swojej babci – takie środki zapobiegawcze pod koniec marca br. zostały zastosowane wobec 21- latka. Niestety, zawiercianin ich nie przestrzegał. Wciąż nachodził 85-latkę, ubliżał jej i awanturował się. Kobieta wielokrotnie musiała uciekać ze swojego mieszkania. W miniony piątek znów interweniowała tam policja. Mężczyzna został zatrzymany. Zawierciańscy policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił prokuraturowi na wystąpienie z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych. Mężczyzna, który w przeszłości był już karany, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. 

Zgodnie z art. 207§1 kodeksu karnego za znęcanie fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

[KPP Zawiercie]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA