Zamknij
REKLAMA

POMAGAMY I CHRONIMY

00:39, 17.03.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj

Zawierciańscy mundurowi patrolują ulice i kontrolują miejsca, które zgodnie z wprowadzonymi przepisami powinny być zamknięte. Sprawdzają też, czy dzieci i młodzież nie grupują się w wolnym od zajęć w szkołach czasie, a także czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Apelujemy o odpowiedzialność i powagę!

Z każdej strony płyną informacje i apele, aby w miarę możliwości ograniczyć wychodzenie z domu. Zmniejszył się ruch na zawierciańskich ulicach, co może świadczyć o powadze sytuacji i odpowiedzialnym podejściu mieszkańców powiatu zawierciańskiego do zagrożenia, jakim jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zawierciańscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców patrolują ulice i sprawdzają, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno być ograniczone, stosują się do zaleceń. Mundurowi kontrolują także miejsca grupowania się dzieci i młodzieży, które ten wolny od zajęć lekcyjnych w szkołach czas, powinny spędzać w swoich domach. Apelujemy do rodziców i opiekunów o kontrolę podopiecznych i przypominanie, że z uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych powinni unikać spotkań ze znajomymi.

Mundurowi wspierają też służby sanitarne. Policjanci co dzień kontrolują, czy osoby objęte domową kwarantanną stosują się do zaleceń i pozostają w domach, a także czy potrzebują pomocy. Informacje te przekazywane są odpowiednim podmiotom. O pomoc osobom potrzebującym szczególnie dbają dzielnicowi, którzy jako policjanci pierwszego kontaktu mają największą wiedzę na temat mieszkających w ich rejonach seniorach i osobach samotnych. Zachowując dostępne środki ostrożności realizujemy swoje podstawowe zadania służbowe – pomagamy i chronimy.

Kolejny raz apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i poważne podejście do zaleceń!

[KPP Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone