Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
10:24, 03.08.2021
Lubelska policja opublikowała w poniedziałek na swojej stronie nagranie z kamery monitoringu, które uchwyciło moment podpalenia punktu szczepień na Rynku Solnym w Zamościu. Policjanci zaczęli już otrzymywać sygnały dotyczące potencjalnego sprawcy.
20:05, 02.08.2021
Komisarz Robert Opas w rozmowie z PAP podkreślił, że wakacje są czasem intensywnej służby dla policjantów pionu ruchu drogowego. "Statystycznie, bowiem w tym czasie dochodzi do największej ilości zdarzeń spowodowanych przez kierujących. W ubiegłym roku najwięcej, bo 11,2 proc. wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami miało miejsce w sierpniu, a drugie i trzecie miejsce w tej statystyce zajęły wrzesień (10,9 proc.) oraz lipiec (10,8 proc.)" - powiedział policjant.
13:00, 02.08.2021
Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. We wskazanych województwach IMGW prognozuje miejscami burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami spodziewane są opady gradu.
11:51, 02.08.2021
Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Zamościu doszło do "bandyckiego aktu". "Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień" - powiedział.
11:34, 02.08.2021
Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu doszło do "bandyckiego aktu". "Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień" - powiedział.
15:28, 01.08.2021
Prokuratura będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Usłyszał on zarzut dokonania zabójstwa 19-letniej Barbary Sz. oraz dwóch innych osób, które znajdowały się przed autobusem w chwili, gdy kierowca ruszył.
10:52, 01.08.2021
Ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia zostało wydane dla czterech województw. Możliwe są też trąby powietrzne.
08:53, 01.08.2021
Dyrektor departamentu analiz rynkowych Krajowego Rejestru Długów Andrzej Kulik wskazał, że bardzo często administratorzy baz danych nie wiedzą, że ktoś włamał się do nich i skopiował zawarte tam dane. "Wiemy tylko o przypadkach ujawnionych i nagłośnionych, a to jest wierzchołek góry lodowej" - ocenił.
20:16, 31.07.2021
Do wypadku doszło w sobotę przed szóstą rano opodal przejścia dla pieszych w pobliżu zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej - w ścisłym centrum Katowic. Na dostępnym w mediach społecznościowych amatorskim nagraniu widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu. Nastolatka znika pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kilkadziesiąt metrów, zaś jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus.
17:46, 31.07.2021
Synoptyk IMGW poinformowała w rozmowie z PAP, że w sobotę popołudniu i wieczorem najgorsza pogoda będzie na południowym wschodzie, głównie na Podkarpaciu i w woj. lubelskim, gdzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 90 km/h i opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm. "Burze na południu Polski wynikają przede wszystkim z tego, że napłynęła zwrotnikowa, ciepła masa powietrza" ? dodała Małgorzata Tomczuk.
17:46, 31.07.2021
"Czynności dochodzeniowe w tej sprawie cały czas trwają, przesłuchiwani są świadkowie wypadku. Kierowca jest zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgodnie z procedurą, policjanci mają 48 godzin na zgromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie w celu przedstawienia zarzutów" - powiedziała PAP rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka.
20:11, 30.07.2021
"Przed nami weekend, który upłynie pod znakiem dynamicznej sytuacji pogodowej. Już od soboty prognozujemy burze z gradem o wielkości nawet 5 cm, intensywne opady deszczu do 50 mm oraz silne porywy wiatru do 100 km/h. W niedzielę na południowym wschodzie kraju wystąpią też warunki sprzyjające pojawieniu się trąby powietrznej" ? czytamy w komunikacie IMGW przekazanym PAP w piątek.
23:22, 29.07.2021
Resort zapewnił, że polska ambasada w Ankarze i konsulat honorowy w Antalyi pozostają w kontakcie z miejscowymi służbami.
10:13, 29.07.2021
"W ostatnim czasie po raz kolejny w policyjnych komunikatach oraz przestrzeni medialnej, pojawiły się informacje o przypadkach tzw. oszustw na funkcjonariusza CBA. Przestępcy kontaktują się z pokrzywdzonymi przez telefon, podają się za pracowników biura i informują, że prowadzą akcję, w ramach której należy przekazać bądź przelać gotówkę na wskazane konto bankowe, albo podać hasła dostępowe do bankowości elektronicznej. Działanie to ma pozornie zabezpieczyć posiadane przez pokrzywdzonych oszczędności, a w rzeczywistości prowadzi do ich utraty" - podał w czwartek Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
10:13, 29.07.2021
Działania niezgodne z prawem i nękanie kredytobiorców banku BPH, którzy znajdują się w nim w sporze sądowym, zarzucił temu bankowi w rozmowie z PAP prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Arkadiusz Szcześniak. Stowarzyszenie złożyło także wnioski do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Danych Osobowych o sprawdzenie zgodności z przepisami działań banku BPH, a także przekazało w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.
REKLAMA