Zamknij
REKLAMA

“EKO-ZAWIERCIE”

14:59, 09.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

“EKO-ZAWIERCIE” – ZGŁOŚ SWOJĄ PLACÓWKĘ DO UDZIAŁU W WYJĄTKOWYCH WARSZTATACH EDUKACYJNYCH

Głównym celem  zadania realizowanego przez Centrum Rozwoju Lokalnego jest zwiększenie wśród mieszkańców Gminy Zawiercie świadomości i wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska , drugorzędnymi celami są: zwiększenie wrażliwości ekologicznej poprzez zabawę i własną twórczość, wzrost wiedzy odnośnie zdrowego i ekologicznego trybu życia oraz wzrost świadomości dotyczących zagrożeń dla środowiska naturalnego.

Adresaci projektu

Grupę docelową zadania stanowi min. 60 osób zamieszkujących Gminę Zawiercie.

Działania merytoryczne skierowane są do osób od lat 3 do lat 9.

Integracyjne Warsztaty Ekologiczne „Eko-Zawiercie”

Działanie obejmuje organizację 3 warsztatów dla min. 60 mieszkańców Gminy Zawiercie.

Każdy warsztat składa się z dwóch części:

a) Część wykładowa (od 30min. do 1 godz.) – obejmuje krótką prezentację najistotniejszych elementów związanych z ekologią i ochroną przyrody. Tematyka części wykładowej warsztatów obejmuje kilka bloków tematycznych. w ramach jednego warsztatu realizowany jest jeden blok tematyczny. Każdy uczestnik lub osoba zgłaszająca warsztaty będzie mogła wybrać najbardziej interesujący go temat.

b) Zajęcia praktyczne (od 1 do 1,5 godz.) – Obejmują zajęcia manualne polegające na wytwarzaniu rzeczy codziennego użytku z odpadów. W ramach zajęć planowana jest nauka wykonywania m.in.: karmika z odpadów plastikowych, pojemnika na kredki z butelek plastikowych, wykonywanie w słoiku własnych kompozycji z darów lasu itp.

W ramach części wykładowej planowane są następujące bloki tematyczne:

– Zwierzęta i ludzie. W ramach bloku tematycznego poruszane będą zagadnienia dotyczące relacji pomiędzy człowiekiem a zwierzętami, zarówno dzikimi jak i domowymi. Wykłady poruszać będą  takie zagadnienia jak np.: zasady dokarmienia zwierząt, zasady zachowania się wobec dzikich zwierząt w lesie, przeciwdziałanie znęcaniu się nad zwierzętami, zasady którymi należy się kierować kupując dziecku zwierzątko, znaczenie i rola pszczół w życiu człowieka, gatunki inwazyjne w polskim ekosystemie.

– Magiczny Las. W ramach bloku tematycznego poruszane będą tematy związane ze znaczeniem lasów oraz terenów zielonych dla człowieka. Wykłady poruszać będą takie zagadnienia jak np.: zasady zachowania się w lesie, rola i znaczenie poszczególnych roślin dla leśnego ekosystemu, rośliny chronione i jak z nimi postępować.

– Odpado-twory. W ramach bloku poruszane będą zagadnienia związane z kwestią segregacji odpadów oraz postępowania z odpadami niebezpiecznymi. Wykłady poruszać będą takie zagadnienia jak np.: w jaki sposób ograniczać ilość odpadów, co to jest zero waste, jak mądrze robić zakupy, jak żyć ekologicznie.

– O smogu naszym wrogu. W ramach bloku poruszane będą zagadnienia z kwestią zanieczyszczeń powietrza oraz sposobów przeciwdziałania im. Wykłady będą poruszały takie zagadnienia jak: wpływ działalności człowieka na klimat oraz przyczyny i skutki zmian.

Dla wszystkich uczestników warsztatów “Eko-Zawiercie” przewidziano kolorowanki, materiały szkoleniowe i poczęstunek w trakcie trwania zajęć.

Termin realizacji warsztatów: kwiecień-grudzień 2022

Jesteś zainteresowany/a uczestnictwem  w projekcie „Eko Zawiercie”? 

Zgłoś się do Nas, a skontaktujemy się z Tobą!

Osoba kontaktowa: Zofia Krzykawska

e-mail: [email protected]

tel.32 494 13 19

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%