Zamknij
REKLAMA

Komunika 3 - susza

16:21, 10.08.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Gminy  Irządze  informuje , że Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach prowadzący monitoring suszy rolniczej stwierdził w raporcie Nr 8 z dnia 31 lipca 2019r. zagrożenie suszy rolniczej w następujących uprawach:

1. Zboża ozime i jare, kukurydza na ziarno i kiszonkę , ziemniaki , burak cukrowy, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, drzewa owocowe  truskawki , rośliny strączkowe oraz trwałe użytki zielone przypisanych do kategorii gleby I tj.:  bardzo podatnych na suszę występujących na:  piasku luźnym,  piasku luźnym pylastym, piasku słabo gliniastym i słabo gliniastym pylastym (dotyczy gleb klasy bonitacyjnej V i VI )

* przypisanych do kategorii gleby II tj.: podatnych na suszę występujących na: piasku gliniastym lekkim, piasku gliniastym lekkim pylastym, piasku gliniastym mocnym oraz piasku gliniastym mocnym pylastym ( dotyczy gleb klasy bonitacyjnejV i VI )

2. Kukurydza na ziarno i kiszonkę , tytoń, , krzewy owocowe i rośliny strączkowe przypisanych do kategorii gleby III tj.:  średnio podatnych na suszę występujących na: glinie lekkiej, glinie lekkiej pylastej, pyle gliniastym, pyle zwykłym oraz pyle piaszczystym (dotyczy gleb klasy bonitacyjnej IVai IVb)

W związku z powyższym poszkodowani rolnicy mogą składać do Urzędu Gminy  Irządze wnioski o szacowanie strat w wyżej wymienionych uprawach. Druki wniosków do pobrania w pok. 27 lub na stronie internetowej   www.irzadze.pl

 

[UMiG Irządze]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA