Zamknij
REKLAMA

NOWI POLICJANCI W ZAWIERCIAŃSKIM GARNIZONIE

08:55, 09.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Pod koniec zeszłego roku w policyjne szeregi zawierciańskiego garnizonu wstąpiło sześciu nowych mundurowych. Dziś młodzi policjanci złożyli uroczyste ślubowanie, wypowiadając słowa roty w obecności Komendanta Powiatowego Policji insp. Jacka Kurdybelskiego. Teraz przed funkcjonariuszami kilkumiesięczny kurs, a później codzienna służba na terenie naszego powiatu.

 

W dniu 30 grudnia 2020 roku sześć osób wstąpiło w szeregi zawierciańskiej Policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przed podjęciem służby, każdy policjant składa ślubowanie. Dziś młodzi funkcjonariusze w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu insp. Jacka Kurdybelskiego zobowiązali się strzec bezpieczeństwa nawet z narażeniem życia. Po wygłoszeniu słów roty, policjanci podpisali akty ślubowania.

Podczas uroczystości szef zawierciańskiego garnizonu życzył policjantom powodzenia i satysfakcji ze służby. Jednocześnie insp. Kurdybelski podkreślił, że policjanta od pierwszego dnia służby obowiązują zasady etyki zawodowej, a jej łamanie uderza w wizerunek całej formacji.

Uroczystość z uwagi na stan epidemiologiczny, miała skromniejszy charakter, jednak przebiegła we wzniosłej atmosferze i dla każdego z nowoprzyjętych policjantów była ważną chwilą.

Teraz przed mundurowymi kilkumiesięczny kurs, po którym rozpoczną służbę na terenie powiatu zawierciańskiego. Młodzi policjanci dołączą do funkcjonariuszy w Zawierciu, Łazach i Ogrodzieńcu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%